Zmiana przepisów może odbić się nie tylko na Caritas w Polsce. Mówi się m.in. o 150. stowarzyszeniach i podmiotach prowadzących np. hospicja.
Istnieje niebezpieczeństwo, że wejście w życie nowej „Ustawy o działalności leczniczej” z 15 kwietnia 2011 r. sparaliżuje działalność ponad 330 placówek Caritas. Zgodnie z nowymi przepisami placówki świadczące usługi zdrowotne muszą się przekształcić w podmioty gospodarcze. Oznacza to, że instytucje te utracą prawo do funduszy z jednego procenta podatku, lub innych darowizn.
Ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska, podkreślił, że trudno sobie wyobrazić, by organizacje charytatywne prowadziły działalność gospodarczą, czerpiąc zyski z niej zyski.
Sprawą zainteresowano już m.in. prof. Irenę Lipowicz, Rzecznik Praw Obywatelskich. Czasu jest mało, bo przekształcenia powinny nastąpić do 1 lipca br.
Zmiana przepisów może odbić się nie tylko na Caritas w Polsce, a co za tym idzie na beneficjentach niesionej pomocy. „Ustawa o działalności leczniczej” sparaliżuje także inne placówki pozarządowe, świadczące usługi lecznicze. Mówi się m.in. o 150. stowarzyszeniach i podmiotach prowadzących np. hospicja.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.