Prezentacja ŚDM w Rio de Janeiro

Światowy Dzień Młodzieży w Rio de Janeiro już się rozpoczął. ŚDM to bowiem nie tylko kilkudniowe wydarzenie, ale długie przygotowania, które trwają już w całym świecie – powiedział kard. Stanisław Ryłko w czasie prezentacji najbliższego spotkania Papieża z młodymi.

Odbędzie się ono w przyszłym roku w Brazylii. Przez ostatnie cztery dni brazylijscy organizatorzy wsłuchiwali się w doświadczenia gospodarzy poprzedniego spotkania w Madrycie, a także przedstawicieli 99 krajów oraz 45 ruchów kościelnych, którzy koordynują przygotowania na szczeblu lokalnym. Spotkaniem, które miało miejsce w podrzymskim Rocca di Papa, kierował kard. Ryłko, który z ramienia Watykanu jest odpowiedzialny za organizowanie spotkań młodzieży z Papieżem.

Na dzisiejszej konferencji prasowej w Watykanie kard. Ryłko przedstawił wyjątkowy kontekst, w jakim odbędzie się spotkanie w Rio. Należy do niego latynoamerykańska misja kontynentalna oraz Rok Wiary. O stanie przygotowań na miejscu mówił natomiast przewodniczący komitetu organizacyjnego arcybiskup Rio de Janeiro Orani João Tempesta:

„Mamy już własną stronę internetową www.rio2013.com. Tam można znaleźć wszystkie niezbędne informacje w pięciu językach. Jesteśmy też obecni w sieciach społecznościowych Facebook i Twitter, gdzie odwiedza nas 600 tys. osób. Trwa nabór wolontariuszy. Potrzebujemy ich 60 tys. Na razie zapisało się 16 tys. Wybraliśmy też logo spotkania, teraz trwa konkurs na hymny. W lipcu rozpoczniemy zapisy grup. Światowe Dni Młodzieży po 25 latach wracają do Ameryki Łacińskiej. Wiemy, że jest to dla nas wielka szansa na ożywienie ewangelizacji wśród młodych. W ostatnich latach dużo się mówi o rozwoju gospodarczym Brazylii. ŚDM będzie okazją do wzrostu duchowego zwłaszcza w nowych pokoleniach. Szykujemy dla nich miejsce w rodzinach i szkołach. Chcemy, aby w Rio zostali dobrze przyjęci”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  1°C Piątek
  wieczór
  -1°C Sobota
  noc
  -3°C Sobota
  rano
  0°C Sobota
  dzień
  wiecej »