Wojsko uczci ofiary katastrofy smoleńskiej

W drugą rocznicę katastrofy smoleńskiej minister obrony Tomasz Siemoniak złoży kwiaty przed pamiątkową tablicą na dziedzińcu MON. Uroczystości z udziałem kierownictwa MON i najwyższych rangą dowódców odbędą się na cmentarzach i w Katedrze Polowej WP.

"Uroczystości będą miały dwa wymiary - oficjalny i indywidualny - przyjaciele, znajomi i koledzy wojskowych, którzy zginęli, uczczą ich pamięć, hołd tragicznie zmarłym będą mogły oddać osoby prywatne" - powiedział doradca ministra obrony Janusz Walczak.

Część oficjalną rozpocznie szef MON, składając o godz. 7.40 na dziedzińcu MON przy ul. Klonowej kwiaty przed tablicą upamiętniającą tragicznie zmarłych żołnierzy oraz zwierzchnika sił zbrojnych - prezydenta oraz szefa BBN.

Od godz. 7.30 do 15 dziedziniec MON będzie otwarty, osoby prywatne będą miały dostęp do tablicy i do wystawy portretów wojskowych - ofiar katastrofy, warunkiem wejścia będzie posiadanie dokumentu ze zdjęciem.

Minister obrony Tomasz Siemoniak i szef Sztabu Generalnego WP gen. Mieczysław Cieniuch o godz. 8.10 wezmą udział w uroczystości przed pomnikiem ofiar katastrofy na wojskowych Powązkach. O godz. 8.50 złożą wiązanki kwiatów na grobach wojskowych ofiar katastrofy smoleńskiej.

O godz. 8.41, w godzinę katastrofy, wiceminister obrony Zbigniew Włosowicz złoży wieniec i zapali znicz na grobie swojego tragicznie zmarłego poprzednika Stanisława Jerzego Komorowskiego na powązkowskim cmentarzu katolickim. W Wilanowie wiceszef MON złoży kwiaty na grobie byłego ministra obrony Jerzego Szmajdzińskiego. O tej samej porze, na cmentarzach w całej Polsce, zapłoną także znicze na grobach związanych z wojskiem osób, które zginęły w katastrofie.

Szef MON weźmie udział w rozpoczynającej się o godz. 10 w Katedrze Polowej WP uroczystej mszy połączonej ze złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy przed tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy oraz na grobach bp. Tadeusza Płoskiego i ks. Jana Osińskiego.

10 kwietnia 2010 w katastrofie samolotu z delegacją na uroczystości katyńskie zginęło 96 osób, wśród nich prezydent Lech Kaczyński, najwyżsi dowódcy z szefem Sztabu Generalnego gen. Franciszkiem Gągorem i wojskowa załoga samolotu.

/

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  1°C Piątek
  wieczór
  -1°C Sobota
  noc
  -3°C Sobota
  rano
  0°C Sobota
  dzień
  wiecej »