Na poznańskim stadionie - arenie Euro gotowe są kaplice przeznaczone dla piłkarzy. W sobotę poświęcą je abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański oraz przedstawiciele kościołów chrześcijańskich.
Jak powiedział PAP duszpasterz sportowców archidiecezji poznańskiej ks. Szymon Nowicki, w trakcie Euro każda drużyna będzie miała przed meczem szansę na chwilę skupienia we własnej kaplicy; zostały one urządzone "w duchu chrześcijańskim" przy obu szatniach.
"To są dwa takie same pomieszczenia, podobnie urządzone, mają służyć modlitwie, skupieniu. Na ścianie w każdym z pomieszczeń wisi krzyż, jest wstawionych parę krzeseł, stolik. Znalazły się tam też egzemplarze pisma świętego w języku angielskim, włoskim i polskim" - powiedział ks. Nowicki.
Jak dodał duszpasterz sportowców, do tej pory nie dotarły do niego pytania związane z "obsługą duchową" od przedstawicieli grających w Poznaniu drużyn. Wiele pytań o przygotowanie poznańskiego Kościoła do Euro przesyłają za to kibice.
Kościół będzie prowadził w Poznaniu w czasie mistrzostw akcję ewangelizacyjną wśród kibiców. 6 czerwca w Poznaniu metropolita poznański abp Stanisław Gądecki odprawi mszę św. o pomyślność organizacji Euro. Obcokrajowcy, którzy przyjadą do Poznania, będą mogli wziąć udział w mszach św. odprawianych w ich językach.
Kibice otrzymają wydaną w językach polskim i angielskim gazetę "Strefa Jezusa". Planowany nakład to 30 tys. egzemplarzy. W gazecie pojawią się świadectwa, m.in. ambasadorów turnieju Euro 2012, a także informacje praktyczne podane w języku polskim, angielskim włoskim i chorwackim.
W ramach tzw. strefy Jezusa wśród kibiców działać będzie ok. 200 wolontariuszy. Będą oni rozdawać przygotowane wydawnictwo, zorganizują też pokazy filmów ewangelizacyjnych i spotkania.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.