Rodzina zidentyfikowała zaginionego kibica

Ciało 21-letniego kibica z Irlandii, które wydobyto z Brdy w Bydgoszczy, rozpoznała jego rodzina - poinformował w czwartek PAP szef Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz - Południe Leon Bojarski.

Brat, wujek i dwaj kuzyni Irlandczyka przylecieli do Bydgoszczy późnym wieczorem w środę. Zwłoki zidentyfikowali w nocy z miejscowym Zakładzie Medycyny Sądowej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1.

W czwartek ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok. "Oczywiście zapytamy, czy ktoś z członków rodziny chce wziąć udział w sekcji. Przed nami jeszcze żmudne postępowanie, w czasie którego będziemy wyjaśniać wszystkie okoliczności związane ze śmiercią kibica" - powiedział prokurator.

Zwłoki Irlandczyka w środę przed południem z rzeki w centrum miasta wydobyli policjanci i strażacy, prowadzący poszukiwania. Już oględziny, przeprowadzone pod nadzorem prokuratura, wskazywały na tożsamość kibica. Zgadzał się opis jego wyglądu i elementów ubioru podany przez kolegów zgłaszających zaginięcie, a w kieszeniach znaleziono dokumenty osobiste,

Przy zmarłym, oprócz dokumentów, znaleziono karty kredytowe, pieniądze i telefon komórkowy. Na ciele nie stwierdzono obrażeń, mogących świadczyć o przestępstwie.

"Za wcześnie jest mówić o czymkolwiek, natomiast okoliczności, które w tej chwili są ujawnione, nie wskazują żadnej przemocy, jakiej ktoś mógłby się dopuścić na pokrzywdzonym. Nie ma też śladów rabunku. W związku z tym obecne hipotezy zmierzają ku wypadkowi" - powiedział bezpośrednio po oględzinach zastępca szefa Prokuratury Bydgoszcz-Południe Włodzimierz Marszałkowski.

Irlandczyk zaginął około pierwszej w nocy z soboty na niedzielę, gdy odłączył się do grupy rodaków, z którymi przebywał na bydgoskim Starym Rynku. Nie powrócił do hotelu i nie skontaktował się z kolegami. W niedzielę po południu koledzy zgłosili jego zaginięcie.

Podjęte zostały zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. Policjanci i strażacy przeszukiwali Brdę. Dno rzeki penetrowali płetwonurkowie, a także specjalistyczny robot.

W środę przed południem wyłowiono ciało kibica z odnogi Brdy w centrum miasta, niedaleko niewielkiej elektrowni w centrum miasta, przed jazem spiętrzającym wodę.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  15°C Wtorek
  noc
  9°C Wtorek
  rano
  16°C Wtorek
  dzień
  17°C Wtorek
  wieczór
  wiecej »