Jeśli damą zostać chcesz…

Akademia Dam im. Świętej Jadwigi Królowej - rozpoczyna działalność. Zaproszone są zarówno dziewczynki, jak i kobiety.

Jeśli jesteś młodą kobietą, która chce zostać damą, lub jeśli jesteś rodzicem przyszłej młodej damy, ta informacja skierowana jest do Ciebie. Rozpoczyna działalność Akademia Dam im Świętej Jadwigi Królowej - autorski program edukacyjno - formacyjny, który z każdej dziewczyny i młodej kobiety, wydobędzie to, co najlepsze. Dobro, mądrość i prawdziwe piękno.

Początki

- Pomysł jest autorski - zrodził się w mojej głowie na podstawie wieloletniej współpracy ze szkołami w zakresie projektów społecznych, edukacyjnych - mówi Magdalena Zamojska, prezes zarządu Collegium Reginae Hedvigis - Potem, wraz  z ekspertem ds. umiejętności społecznych Magdaleną Tokłowicz, oraz z dr Iwoną Roszkiewicz, rozpoczęłyśmy prace nad kształtem Akademii.

Powstał program edukacyjny Akademii Dam im. Świętej Jadwigi Królowej, który w założeniu ma być odpowiedzią na list papieża Jana Pawła II do kobiet (1995r.) A misją Akademii Dam i Fundacji Collegium Reginae Hedvigis, przy której powstała, jest wzmacnianie godności kobiety.

- Jan Paweł II zachęcał do budowania konkretnych, światłych i kompleksowych programów rozwoju, obejmujących różne dziedziny życia dziewcząt i kobiet - przypomina Zamojska. - Nasza Akademia jest właśnie próbą wypełnienia papieskiej zachęty.

Cele Akademii

Współczesny świat pełen zewsząd zachęca młode kobiety do dbania o ciało, samorealizacji, rozwoju. Jednak w praktyce, dziewczęta są zagubione, często nie bardzo wiedzą którą drogą iść, i co tak naprawdę jest dla nich dobre. Dlaczego? Oferta, którą otrzymują, przeróżne mody zarówno dotyczące zachowania, jak i wyborów życiowych, są bardzo często oderwane od wartości wyższych: duchowości, etyki. W efekcie - dochodzi do kryzysu kobiecości, młode dziewczęta wchodzą w życie bez mądrej wiary w siebie, bez odpowiedniej hierarchii wartości.

- Chcielibyśmy pomóc kobietom i dziewczętom odkryć prawdziwe piękno na wszystkich płaszczyznach: fizycznej, psychicznej, jak i duchowej. Mamy też zamiar zainspirować współczesne kobiety i dziewczęta do odkrywania swojego potencjału, talentów - tłumaczy pani prezes. - Akademia będzie wspierać kobiety w ich dojrzewaniu do bycia mądrymi i dzielnymi – do królowania w swoim otoczeniu, środowisku. Naszą patronką jest św. Jadwiga, która była mądrą, zdolną i bardzo konkretną kobietą… Akademia wspiera również rodziny w wychowywaniu dziewczynek w duchu chrześcijańskim.

Jak mówi Magdalena Zamojska, celami Akademii jest wzmocnienie poczucia radości i dumy z kobiecości oraz budowanie świadomości, że dziewczęta, kobiety mają w sobie królewską godność. Z celami i metodologią pracy Akademii, zapoznał się poznański biskup pomocniczy prof. Marek Jędraszewski. Biskup uznał, że może zarekomendować Akademię, zachęcając szkoły, instytucje oświatowe, kulturalne do współpracy z nią.

Kto może zostać damą…

Udział w Akademii adresowany jest do wszystkich dziewcząt, młodych kobiet. Edukacja w Akademii Dam podzielona jest na trzy stopnie oraz na zajęcia standardowe (obowiązkowe) oraz fakultatywne.

Na I stopień Akademii zaproszone są dziewczynki w wieku 7−9 lat, na kolejny 10−12-latki. Z kolei III stopień składać się będzie z czterech grup wiekowych: dwóch dla dziewcząt i dwóch dla pań (do 30. roku życia).

Zajęcia standardowe to wyjazd letni do pałacu w Wielkopolsce.

- W czasie tego 5-dniowego, baśniowego wyjazdu, dziewczynki i panie będą uczestniczyły m.in. w prowadzonych przez ekspertów warsztatach umiejętności społecznych, teatralnych, wokalnych czy zajęciach z savoir-vivre - tłumaczy Zamojska. - Wiedza i umiejętności, które otrzymają w czasie wyjazdu, pogłębiane będą natomiast podczas późniejszych, comiesięcznych spotkań w pierwsze soboty miesiąca. Metodologia Akademii opiera się na uczestnictwie w kulturze, zatem obowiązkowe będą wyjścia do opery, teatru, filharmonii, muzeum.

W ramach zajęć fakultatywnych natomiast, zaplanowano m.in. indywidualne konsultacje potencjału osobowo-zawodowego, korepetycje z przedmiotów szkolnych, kursy języków obcych, zajęcia taneczne, grę na instrumencie, robienie biżuterii ręcznie, naukę języka migowego czy wytwarzanie sztuki użytkowej.

Wykładowcami Akademii są profesorowie, eksperci ze świata nauki, kultury, sztuki i biznesu. Collegium Reginae Hedvigis udziela stypendia, które umożliwią dziewczętom, kobietom udział w Akademii, gdyż zajęcia są odpłatne.

Więcej informacji o Akademii na stronie: www.akademiadam.pl

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOBIECOŚĆ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
31°C Czwartek
wieczór
24°C Piątek
noc
18°C Piątek
rano
18°C Piątek
dzień
wiecej »