"Prawda ludzkiej miłości"

Hiszpański episkopat uderza w ideologię gender i antyrodzinne prawo.

„Prawda ludzkiej miłości” - taki tytuł nosi obszerny dokument, ogłoszony przez hiszpański episkopat. Zawiera on wskazania w odniesieniu do miłości małżeńskiej, ideologii gender i prawodawstwa dotyczącego rodziny. Biskupi Hiszpanii przypominają, że niejednokrotnie zwracali już uwagę na sytuację rodziny w obliczu propozycji ustawodawczych podważających wartość małżeństwa i szerzących wprost kulturę śmierci.

Obecnie są powody do nadziei, bo w szerokich kręgach hiszpańskiego społeczeństwa wartości życia i rodziny są bardziej cenione. „Musimy uznać, że do rozpowszechnienia się tej świadomości w znacznym stopniu przyczyniły się coraz liczniejsze ruchy i stowarzyszenia, które promują życie i rodzinę” – piszą biskupi.

Episkopat Hiszpanii zwraca jednak uwagę, że pomimo tych oznak nadziei w społeczeństwie nadal obecne są negatywne zjawiska, jak aborcja czy rozwody. Stoi za nimi szerzenie się pewnych przesłań ideologicznych i propozycji kulturowych, czego przykładem jest subiektywistyczne pojmowanie wolności jako niezależnej od prawdy. W dokumencie analizuje się ideologię gender, według której płeć można sobie wybierać i ją zmieniać. Prowadzi to do kultury, która nie rodzi życia, ale śmierć.

Episkopat przestrzega też przed konsekwencjami, które ma dla prawa i zwłaszcza dla edukacji młodych pokoleń manipulowanie językiem, jak zmienianie definicji małżeństwa czy usuwanie pojęć ojcostwa i macierzyństwa. Wzywa zatem do poparcia dla prawodawstwa prorodzinnego i polityki demograficznej sprzyjającej zwiększeniu liczby urodzeń. Hiszpańscy biskupi stwierdzają ponadto, że najlepszą odpowiedź na ideologie i na kryzys małżeństwa daje nowa ewangelizacja.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| GENDER, HISZPANIA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
12°C Poniedziałek
dzień
12°C Poniedziałek
wieczór
11°C Wtorek
noc
7°C Wtorek
rano
wiecej »