"Przez słabość zdobywamy siłę od Boga"

Abp Depo: antychrześcijańskie ideologie chcą położyć rękę na rodzinie i ją rozbić.

Antychrześcijańskie ideologie chcą położyć rękę na rodzinie i ją rozbić - powiedział abp Wacław Depo, odprawiając 16 lipca Mszę św. w szydłowieckiej farze. Liturgia była celebrowana we wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel uroczystej Mszy św. W Polsce święto obchodzone jest jako Matki Bożej Szkaplerznej.

Historia dawna i dzisiejsza uczy nas, że antychrześcijańskie ideologie chcą położyć rękę na rodzinie i ją rozbić, aby móc kształtować według własnych zamysłów, niezgodnych nawet z naturą stworzenia, jako mężczyzny i niewiasty, która to miłość wzajemna owocuje dzieckiem, zrodzonym z miłości. Dlatego rozumiemy, że to zadanie Kościoła o prawdę i Ewangelię zaczyna się w każdym naszym domu. Prosimy Maryję, Matkę Szkaplerzną, żeby nauczyła nas na nowo prawdy o naszym polskim domu, o polskiej rodzinie - mówił metropolita częstochowski.

Abp Depo mówił także o darze i zadaniu modlitwy. - Trzeba nam uświadomić, że każda modlitwa od strony człowieka jest nie tylko potrzebą ducha, ale też rodzajem odpowiedzi na miłość Boga - mówił hierarcha. Dodał, że "modlitwa jest spotkaniem dwóch pragnień: serca Bożego i serca ludzkiego". - To jest nasza siła. Pomimo, że ideologie i wrogowie Kościoła zdają się nam wytykać grzechy, błędy i słabości. To jest paradoks naszej wiary, że my przez słabość zdobywamy siłę od Boga. Od konfesjonału do ołtarza, to jest nasza droga - podkreślił metropolita częstochowski.

Dzisiaj wieczorem zostanie odprawiona Msza św. w sanktuarium maryjnym w Skarżysku-Kamiennej. Wierni będą się modlić w intencji Bractwa Szkaplerza Świętego. Podczas liturgii odbędzie się poświęcenie szkaplerzy dla nowych członków. Szacuje się, że w skarżyskiej Ostrej Bramie szkaplerze przyjęło dotychczas dwa tysiące osób.

Wielkim czcicielem Matki Bożej Szkaplerznej był bł. Jan Paweł II. Sam nosił szkaplerz i często do tego nabożeństwa zachęcał. Do Rodziny Szkaplerznej należą ludzie, którzy noszą szkaplerz, czyli szatę Maryi. Noszony obecnie jako część habitu przez wiele rodzin zakonnych, wywodzi się z wierzchniej szaty którą mnisi karmelitańscy przywdziewali na habit w czasie ręcznej pracy. Najczęściej szkaplerz, składający się z dwóch zszytych ze sobą prostokątów tkaniny, zakładany był przez głowę. Jeden płat materiału opadał na plecy, a drugi na piersi. Łacińskie słowo "scapulae" oznacza barki, ramiona, plecy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
13°C Wtorek
dzień
13°C Wtorek
wieczór
12°C Środa
noc
10°C Środa
rano
wiecej »