Reklama

GN: Liban w przeddzień wizyty Papieża

Benedykt XVI odwiedza kraj położony w regionie ogarniętym od lat wojną, także religijną. Tu chrześcijanie nie są bezpieczni. – Potrzebny nam jest silny głos papieża: zostańcie, nie uciekajcie, bądźcie tu świadkami – mówili, czekając na Ojca Świętego, jak wspomina dziennikarka „Gościa”.

Reklama

Podróżując przez Liban w przededniu papieskiej pielgrzymki odnotowuje, że na drogach pełno jest plakatów z twarzą Benedykta XVI. Papież pojawia się na gigantycznych elektronicznych telebimach, między reklamami kosmetyków i żywności, zegarków i samochodów. Papieża witają hasła: „Liban wita Cię całym sercem”, „Przyjmiemy Cię w radości z Duchem Świętym”. Poza tym w najnowszym "Gościu": 

 

Gość Niedzielny: Niezniszczalny [Marcin Jakimowicz]

Ponad 6 tysięcy uzdrowień w ciągu 60 lat. Ciało, które od ponad stu lat nie ulega rozkładowi. Brodaty pustelnik z Libanu zaskakiwał za życia i po śmierci. Mowa o św. Charbelu, pustelniku. W Polsce prawie nieznany, cieszy się wielką popularnością na całym świecie, a największą – w swojej ojczyźnie. Nic w tym dziwnego. Czytając jego duchową biografię, ze zdumieniem zauważymy, że cud dosłownie goni cud. Prawdziwą eksplozję niezwykłych zjawisk zanotowano po śmierci pustelnika. Od 1950 r., gdy w Annaya, w jego klasztorze, zaczęto prowadzić rejestr uzdrowień, stwierdzono ich ponad 6 tysięcy.

 

Gość Niedzielny: Musiałem dokończyć tę opowieść [ks. Tomasz Jaklewicz]

Wydana w 1999 r. książka „Świadek nadziei” doczekała się kontynuacji. Druga część biografii Jana Pawła II, zatytułowana „Kres i początek”, powinna pojawić się w księgarniach 20 września. George Weigel, jej autor, wyjaśnia w rozmowie z ks. Tomaszem Jaklewiczem, dlaczego w pierwszej części książki wraca do tematu walki Jana Pawła II z komunizmem. Stara się także określić istotę fenomenu Papieża–Polaka, który wywarł tak wielki wpływ na Kościół i na cały świat, i zwraca uwagę na jego radykalną wierność Chrystusowi.

 

Gość Niedzielny: Polityk z zasadami [Andrzej Grajewski]

Petr Nečas, premier Czech, jest praktykującym katolikiem, który publicznie przyznaje się do wiary, co jest ewenementem w Czechach, najbardziej laickim kraju w Europie. Premierem jest od dwóch lat, stoi na czele trudnej koalicji. Ogromnym wyzwaniem dla jego gabinetu okazał się powrót do sprawy restytucji majątków kościelnych. Petr Nečas pokazał, że w polityce jest miejsce dla ludzi z zasadami, którzy swoim działaniem pokazują, nawet przy nieprzychylnym nastawieniu większości mediów, że warto być porządnym, dotrzymywać słowa i nie składać obietnic, jeśli nie ma możliwości ich realizacji. 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
1°C Sobota
wieczór
-1°C Niedziela
noc
-1°C Niedziela
rano
0°C Niedziela
dzień
wiecej »

Reklama