Dlaczego gender jest tak niebezpieczne?

Ideologia gender poprzez zakwestionowanie płci jako faktu wynikającego z natury, prowadzi do zmiany wizji samego człowieczeństwa - wyjaśnia w rozmowie z KAI bp Wojciech Polak, komentując piątkowe przemówienie Benedykta XVI do Kurii Rzymskiej.

Dodaje, że ideologia ta uderza w rodzinę, która jest najbardziej podstawową instytucją, na której opiera się każde społeczeństwo.

A oto krótki wywiad z sekretarzem generalnym polskiego Episkopatu:

KAI: Ojciec Święty w przemówieniu do Kurii Rzymskiej wskazał na konieczność poszanowania planu Boga wobec człowieka w obliczu ataków ze strony zwolenników, tzw. filozofii gender, którzy interpretują płeć nie jako fakt biologiczny, lecz rzecz, którą każdy może wybrać w zależności od swej woli. Jak Ksiądz Biskup odniósłby się do kwestii podważania biologicznego sensu płci?

Bp Wojciech Polak:
Ojciec Święty mówi o tym, traktując to także jako bardzo poważne zagrożenie dla rodziny, dla samej jej definicji. Benedykt XVI wykazuje, że kryzys rodziny, jaki obserwujemy w dzisiejszym świecie, nie dotyczy tylko rozumienia ludzkiej wolności, choćby w zakresie trwałości związku małżeńskiego, wierności. Problem związany z gender jest osadzony znacznie głębiej. Papież tłumaczy, że stawką tu jest wizja rozumienia człowieczeństwa: co naprawdę znaczy być człowiekiem?

Filozofia seksualności, którą nazywamy gender - a nawet raczej ideologia gender - poprzez zakwestionowanie płci jako faktu wynikającego z natury, w rezultacie prowadzi do zmiany wizji samego człowieczeństwa. W sposób bezpośredni rzutuje także na rozumienie małżeństwa i rodziny. Co to znaczy być małżonkami, co znaczy posiadać potomstwo?

KAI: I dlatego ideologia gender jest aż tak niebezpieczna?

Tak, gdyż zmienia koncepcję rodziny, a wręcz ją po prostu niszczy. A zniszczenie rodziny powodować będzie zniszczenie społeczeństwa. A przecież to rodzina jest jego najbardziej podstawowym elementem. Rodzina w naszym kręgu cywilizacyjnym uznana została za najbardziej podstawową instytucję, gdyż przyszłość każdego społeczeństwa zależy od rodziny i jej kondycji.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| GENDER

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
2°C Niedziela
noc
0°C Niedziela
rano
5°C Niedziela
dzień
6°C Niedziela
wieczór
wiecej »