Ekskomunika dla gubernatora

Obrońcy życia z Rockford w stanie Illinois zaapelowali do metropolity Chicago kard. Francisa George’a i innych biskupów, by nałożyli na gubernatora stanu Pata Quinna karę ekskomuniki. Powodem jest otwarte poparcie, jakie ten polityk Partii Demokratycznej, uznający siebie za katolika, wyraża dla legalizacji homozwiązków.

Parlament stanowy Illinois rozważa propozycję przyznania związkom jednopłciowym tych samych uprawnień, które mają małżeństwa. Obecnie partnerskie związki homoseksualne są w tym stanie legalne, jednak nie są one uznawane za małżeństwa. Podczas niedawnej sesji obu Izb Kongresu omal nie doszło do głosowania nad projektem ustawy dotyczącej pełnej legalizacji homozwiązków. Sprawa ma wrócić na najbliższej sesji, a jednym z jej najgorętszych orędowników jest gubernator Quinn.

Przeciwko proponowanej prohomoseksualnej ustawie wypowiedzieli się już biskupi trzech diecezji w stanie Illinois, a ich wspólny list w tej sprawie był w miniony weekend czytany w kościołach w całym regionie.

Zdaniem obrońców życia z Rockford Pro-Life Initiative, list biskupów nie wystarczy, by zablokować regulacje przyznające związkom przedstawicieli jednej płci te same prawa, które mają małżeństwa. Domagają się by kard. George i inni biskupi z terenu stanu zadeklarowali, że każdy polityk, która uważa się za katolika i zagłosuje za legalizacją homozwiązków zostanie „automatycznie i publicznie” ekskomunikowany. „Byłaby to okazja do obrony małżeństwa” – podkreślają w swym oświadczeniu. Przypominają także, że kard. George wcześniej stanowczo odmawiał użycia swego autorytetu do dyscyplinowania gubernatora Quinna, co skutkuje do dziś kolejnymi aktami tego polityka na życie ludzie i rodzinę.

Działacze Rockford Pro-Life Initiative wzywają także katolików, by i oni interweniowali u metropolity, próbując go skłonić, aby ekskomunikował gubernatora, gdy ten swym podpisem zamieni przegłosowaną ustawę w obowiązujące prawo.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EKSKOMUNIKA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
12°C Poniedziałek
dzień
12°C Poniedziałek
wieczór
11°C Wtorek
noc
7°C Wtorek
rano
wiecej »