6 platynowych płyt dla Arki Noego

Arka Noego otrzymała 6 platynowych płyt za 600 tys. sprzedanych egzemplarzy debiutanckiego albumu "A Gu Gu". Nagrodę wręczono 5 czerwca podczas koncertu na torze wyścigów konnych na Słuźewcu, w Warszawie.

Arka Noego otrzymała 6 platynowych płyt za 600 tys. sprzedanych egzemplarzy debiutanckiego albumu "A Gu Gu". Nagrodę wręczono 5 czerwca podczas koncertu na torze wyścigów konnych na Słuźewcu, w Warszawie.

Na koncert mogły wejść tylko osoby posiadające specjalne wejściówki, które wcześniej rozdawano w szkołach i parafiach. - "Najwyraźniej organizator popiera politykę proaborcyjną bo wpuszcza tylko niektórych" - skomentował ten fakt Robert “Litza” Friedrich.

Zespół wykonał piosenki z najnowszego albumu oraz pierwszej swojej płyty. Popularną piosenkę "Tato" wraz z zespołem zaśpiewały niewidome dzieci z Lasek. - "One chyba najlepiej rozumieją co znaczą słowa tej znanej piosenki "nie boję się gdy ciemno jest" - powiedział Frydrich.

Arka Noego to największa muzyczna sensacja ubiegłego roku. Nikomu nieznany zespół śpiewający proste i wesołe piosenki religijne sprzedał bez żadnej promocji ponad pół miliona egzemplarzy debiutanckiego albumu “A Gu Gu”. Jeszcze na długo przed premierą drugiej płyty “Piosenki i kolędy na żywo” zamówienia na nią sięgnęły ponad 150 tys. egz.

Ich koncerty biją rekordy popularności, gromadząc za każdym razem tysiące rodzin. Stali się socjologicznym i kulturowym fenomenem.

Twórca zespołu i zarazem ojciec kilku małych wokalistek, Robert “Litza” Friedrich, znany był wcześniej z udzielania się w zespołach grających ciężkiego rocka (Acid Drinkers, Flapjack czy Kazik Na Żywo). Razem z Darkiem Malejonkiem z Houka i Tomkiem Budzyńskim z Armii założyli 2 TM 2,3 – niezwykłą formację, która do ostrej muzyki metalowej wykonuje biblijne teksty.

Kolejnym etapem była Arka Noego. Korzystając ze skromnych środków i tradycyjnego instrumentarium stworzyli muzykę eksplodującą niesłychaną i przebojową energią. Impulsem do powstania Arki była propozycja wysunięta przez katolicki program telewizyjny “Ziarno”, którego autorzy zamówili u “Litzy” okolicznościową piosenkę na przyjazd Papieża. Zaimprowizowana sesja nagraniowa okazała się tak udana, że przygotowano wkrótce pełny materiał, który ukazał się w połowie roku jako album “A Gu Gu”. To niezależne wydawnictwo w ciągu pół roku osiągnęło rekordowy nakład ponad 500 tys. egzemplarzy, czyniąc z Arki najpopularniejszy polski zespół.

Na Boże Narodzenie 2000 r. pojawiła się w sprzedaży druga płyta “Piosenki i kolędy na żywo”, zawierająca koncertowe wersje piosenek znanych z debiutanckiego albumu oraz kolędy. W nagraniach, oprócz podstawowego składu, wzięli udział również Mieczysław Szcześniak, Beata Kozidrak i Eleni.

Na co dzień w Arce Noego gra Darek Malejonek, Maciej “Ślimak” Starosta (perkusista Acid Drinkers), znany muzyk Marcin Pospieszalski i grupa maluchów, w większości dzieci grających z nimi rodziców. Wspiera ich folkowy zespół Dikanda.

Niedawno ukazała się trzecia płyta zespołu pt. „Mamatata mam 2 lata”. Album zawiera dziesięć żywiołowo zagranych i zaśpiewanych piosenek o wierze i Bogu. Dodatkowo każda z nich jest powtórzona w wersji instrumentalnej. Na krążku znalazły się także dwa teledyski oraz prezentacja multimedialna gry “Ja jestem”.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Sponsorowane

Www.CzesciAuto24.PL

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 1 2
10°C Poniedziałek
dzień
11°C Poniedziałek
wieczór
8°C Wtorek
noc
4°C Wtorek
rano
wiecej »