Zdjęcia modelek w Bibli?

Wydanie Biblii ze zdjęciami znanych gwiazd zapowiada na jesień tego roku pismo Worthy News. Informację opublikowała internetowa gazeta Religion Today. Nie wiadomo jeszcze, kto znajdzie się na zdjęciach. Jako prawdopodobne wymienia się Claudię Schiffer i Markusa Schenkenberga, którzy mieliby przedstawiać Adama i Ewę.

Wydanie Biblii ze zdjęciami znanych gwiazd zapowiada na jesień tego roku pismo Worthy News. Informację opublikowała internetowa gazeta Religion Today. Nie wiadomo jeszcze, kto znajdzie się na zdjęciach. Jako prawdopodobne wymienia się Claudię Schiffer i Markusa Schenkenberga, którzy mieliby przedstawiać Adama i Ewę. – Taka publikacja godzi w uczucia i wrażliwość wyznawców wszystkich religii, dla których Biblia jest Księgą świętą – skomentował dla KAI znany biblista ks. prof. Waldemar Chrostowski.

Ks. Chrostowski zaproponował, żeby wydawcy, skoro już zdecydowali się na tę prowokację, zilustrowali Pięcioksiąg i przetestowali go najpierw w Jerozolimie. Tego rodzaju publikacja nie dotyczy tylko odczuć chrześcijańskich czy katolickich, rani uczucia wyznawców wszystkich religii Księgi. – Tam reakcje z pewnością powinny być gwałtowniejsze – podsumował ks. Chrostowski.

Jeden z czwórki wydawców Gustaf-Wilhelm Hellstedt stwierdził, że zamiast dotychczasowych nudnych obrazków można dać np. zdjęcia całującej się pary na ulicy w Nowym Jorku. Nie wiadomo, jakie osoby zgodzą się pozować. Biblia ma być edycją Biblii Iluminowanej z anglosaskim tekstem Króla Jakuba z XVII w.

Z krytyką pomysłu wystąpił również m.in. David Philips, sekretarz generalny Towarzystwa Kościelnego, odpowiedzialny za promocję w Kościele anglikańskim. Publikację określił jako tani chwyt i inicjatywę absolutnie zbyteczną.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Sponsorowane

Www.CzesciAuto24.PL

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 1 2
6°C Piątek
rano
4°C Piątek
dzień
2°C Piątek
wieczór
-1°C Sobota
noc
wiecej »