Dialog na rzecz pokoju i harmonii był tematem czwartych **Spotkań Wiary w Działaniu Społecznym**, jakie w tych dniach odbyły się w stolicy Malezji Kuala Lumpur z inicjatywy Biura ds. Rozwoju Ludzkiego Federacji Konferencji Episkopatów Azji.
Dialog na rzecz pokoju i harmonii był tematem czwartych Spotkań Wiary w Działaniu Społecznym, jakie w tych dniach odbyły się w stolicy Malezji Kuala Lumpur z inicjatywy Biura ds. Rozwoju Ludzkiego Federacji Konferencji Episkopatów Azji.
Zdaniem uczestników poprawa warunków socjalnych oraz większa wzajemna otwartość na odmienne doświadczenia religijne mogą pomóc w tworzeniu atmosfery harmonii religijnej i współpracy między muzułmanami a chrześcijanami w Azji.
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Indii, Indonezji, Malezji, Filipin i Tajlandii, w tym kilkadziesiąt osób duchownych. W czasie dyskusji podkreślono szczególną rolę czynników socjalnych, które determinują zachowania agresywne. “Tam gdzie przeważają ubóstwo, niesprawiedliwość i łamanie praw człowieka, tam przemoc wydaje się normalnym sposobem zachowania” – stwierdził filipiński biskup Dinualdo Gutierrez i dodał, że “jeszcze gorzej, gdy nędza dotyka jakąś określoną grupę religijną czy etniczną, dodatkowo motywując konflikt”.
W czasie spotkania zauważono niewystarczalność dotychczasowych inicjatyw Kościoła na rzecz dialogu z muzułmanami. Tymczasem, zdaniem hinduskiego biskupa Leona Tharmaraja, warunki do takiej współpracy istnieją, i to nie tylko w dziedzinie społecznej, ale także na płaszczyźnie wartości duchowych i moralnych.
Na prezent dla pary młodej goście chcą przeznaczyć najczęściej między 401 a 750 zł.
To opinia często powtarzana przed mającymi się dziś odbyć rozmowami pokojowymi.
„Przedwczesne” jest obecnie rozważanie ewentualnej podróży papieża Leona XIV na Ukrainę
Ponad 200 operacji prenatalnych rozszczepu kręgosłupa wykonano w bytomskiej klinice.