Abp Milingo powrócił na łono Kościoła katolickiego

Zagrożony ekskomuniką emerytowany arcybiskup Lusaki, Emmanuel Milingo powrócił na łono Kościoła katolickiego. Taką deklarację złożył wobec najwyższych dostojników Stolicy Apostolskiej. W specjalnym liście do Jana Pawła II arcybiskup wyrzeka się związków z poślubioną kobietą i z sektą Moona.

Emerytowany arcybiskup Lusaki, stolicy Zambii, Emmanuel Milingo powrócił do Kościoła katolickiego. Powiadomił o tym osobiście Jana Pawła II w odręcznym liście noszącym datę 11 sierpnia br. a rozpowszechnionym we wtorek wieczorem przez watykańskie biuro prasowe. Oto tekst tego pisma:

“Jego Świątobliwość Papież Jan Paweł II,

Ja niżej podpisany, w obecności Jego Eminencji Kardynała Giovanniego Battisty Cheli i Jego Ekscelencji Arcybiskupa Tarcisio Bertone, po rozmowie na temat będący przedmiotem dyskusji, za ich radą i braterskim pouczeniem oraz za radą ze strony Jego Ekscelencji Biskupa Stanisława [Dziwisza – KAI], w tym momencie ponownie z całym sercem angażuję me życie w Kościele katolickim, wyrzekam się współżycia z Marią Sung oraz moich kontaktów z Wielebnym Moonem i Federacją rodzin na rzecz pokoju na świecie.

Przede wszystkim słowa Waszej Świątobliwości: ‘W imię Jezusa, powróć do Kościoła katolickiego’, były dla mnie zarówno wezwaniem do mego Kościoła matki, jak i ojcowskim rozkazem skierowanym do mnie, abym żył moją wiernością i posłuszeństwem wobec Waszej Świątobliwości, Przedstawiciela Jezusa na ziemi, głowy Kościoła katolickiego.

Polecam się modlitwom Waszej Świątobliwości i proszę o Jego Błogosławieństwo.

Jestem Jego pokornym i posłusznym sługą,

Arcybiskup E. Milingo”

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
21°C Wtorek
dzień
22°C Wtorek
wieczór
17°C Środa
noc
14°C Środa
rano
wiecej »