arcybiskup Waszyngtonu kard. Theodor McCarrick wystosował do Marii Sung przesłania. Ubolewa w nim nad jej cierpieniem, ale stwierdza zarazem, że jej rzekome małżeństwo z arcybiskupem Milingo nie było prawdziwym związkiem sakramentalnym. Było bowiem oparte na przekonaniu o boskiej misji wielebnego Moona, a nie na boskości samego Jezusa Chrystusa.
Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Świętej Joaquin Navarro Valls podał 23 sierpnia do wiadomości treść przesłania, jakie kard. Theodor McCarrick wystosował do Marii Sung. Choć arcybiskup Waszyngtonu ubolewa w nim nad jej cierpieniem, to stwierdza zarazem, że jej rzekome małżeństwo z arcybiskupem Milingo nie było prawdziwym związkiem sakramentalnym. Było bowiem oparte na przekonaniu o boskiej misji wielebnego Moona, a nie na boskości samego Jezusa Chrystusa. Po drugie ceremonia rzekomych zaślubin dokonała się z naruszeniem norm związanych z kapłańskim celibatem, co uczyniło cały związek – z katolickiego punktu widzenia – od początku nieważnym. Normy te – zgodnie ze starożytną tradycją chrześcijańską – czynią biskupa “małżonkiem Kościoła-Oblubienicy”.
Próbę zniszczenia tego związku w celu utworzenia nowego – pisze kard. McCarrick – można porównać z szantażem dokonywanym przez kobietę, która grozi żonatemu mężczyźnie, że jeśli nie porzuci swej żony dla niej, to popełni samobójstwo”.
Maria Sung przed kilkoma dniami ogłosiła bezterminowy strajk głodowy, dopóki nie będzie mogła widzieć się bezpośrednio z arcybiskupem Milingo. Jednocześnie oskarżyła Watykan o uniemożliwianie tego spotkania. Rzecznik Stolicy Apostolskiej stwierdził wczoraj, że do takiego spotkania dojdzie. Uzależnił to jednak od woli samego zainteresowanego.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.