USA: elektroniczne datki na Kościół

Utworzona pod auspicjami Kościoła katolickiego w Stanach Zjednoczonych firma Parish Pay LLC wprowadziła dla wiernych określany jako "rewolucyjny", elektroniczny system przekazywania ofiar i datków pieniężnych do parafii i diecezji.

Utworzona pod auspicjami Kościoła katolickiego w Stanach Zjednoczonych firma Parish Pay LLC wprowadziła dla wiernych określany jako "rewolucyjny", elektroniczny system przekazywania ofiar i datków pieniężnych do parafii i diecezji.

System zbierania ofiar o nazwie Direct Collect wprowadziła od dzisiaj, utworzona przez Kościół Katolicki w Stanach Zjednoczonych firma Parish Pay. Polega on na automatycznym pobieraniu z konta czekowego lub karty kredytowej parafianina określonej sumy pieniędzy i przekazywania jej elektronicznie bezpośrednio na konto jego parafii. Rejestrując się w systemie Direct Collect wierny będzie mógł określić stałą sumę i częstotliwość, z jaką pobierana będzie darowizna - np. w każdą niedzielę.

"Poprawi to radykalnie wpływ pieniędzy do Kościoła w tym kraju" - powiedział Joe Mohen, dyrektor Parish Pay. Wyeliminowane zostaną okresy spadkowe w przekazywaniu donacji spowodowane wyjazdami urlopowymi wiernych lub mniejszą liczbą uczestników Mszy św. w wyniku chociażby złej pogody. System umożliwi więc parafiom i diecezjom lepsze gospodarowanie pieniędzmi poprzez poprawienie płynności finansowej, zwiększenie wpływów i łatwiejsze do przewidzenia prognozy finansowe. Dzięki temu zmniejszą się koszty inwestycji i wydatków oraz umożliwione bardzie bardziej racjonalne zarządzanie kredytami.

Ułatwi też znaczenie parafianom możliwość wspierania własnego Kościoła, poprzez oszczędność czasu i wygodę, jaką zapewni Direct Collect. Coroczne zestawienie, jakie dostanie każdy wierny korzystający z systemu, umożliwi mu odpis podatkowy z tytułu darowizny, co nie jest możliwe w tradycyjnym systemie.

Ponad połowa rodzin amerykańskich korzysta już z podobnego systemu do opłat czynszu, gazu, elektryczności, ubezpieczenia czy abonamentu telewizyjnego. W niedługim czasie parafie zaczną prowadzić kampanię zachęcającą wiernych do korzystania z takiej formy wspierania Kościoła.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
19°C Czwartek
dzień
20°C Czwartek
wieczór
16°C Piątek
noc
13°C Piątek
rano
wiecej »