Przyjmując wizytę ad limina biskupów Kalabrii, Benedykt XVI potwierdził konieczność walki z mafią. Ujawnił to przyjęty 21 stycznia przez papieża bp Luigi Antonio Cantafora, ordynariusz diecezji Lamezia Terme, którą Benedykt XVI odwiedził w 2011 r.
W południowowłoskim regionie Kalabria czynna jest lokalna mafia ’Ndrangheta. Odnosząc się do jej działań w rozmowie z biskupami papież powiedział, że „skoro Zły nie śpi, jesteśmy wezwani, by nie zasypiać z naszą wiarą”. Jego zdaniem wiara może stać się zaczynem nowego pokolenia chrześcijan, które zdoła dać nowy bodziec społeczeństwu. Dał też wyraz zaniepokojenia skalą bezrobocia, które dotyka ponad jedną czwartą młodzieży tego regionu. Jednocześnie Benedykt XVI jest przekonany o wielkich możliwościach Kalabrii, która dzięki głębokiej wierze mieszkańców może znaleźć motywy odrodzenia nie tylko duchowego, ale także społecznego i gospodarczego - relacjonuje bp Cantafora.
W spotkaniu z papieżem wzięli udział także: abp Salvatore Nunnari z archidiecezji Cosenza-Bisignano, abp Domenico Graziani z archidiecezji Crotone-Santa Severina, abp Vincenzo Bertolone z archidiecezji Catanzaro-Squillace i bp Leonardo Bonanno z diecezji San Marco Argentano-Scalea.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.