Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Juliusz Braun ogłosił konkurs na nową częstotliwość radiową dla Warszawy. Ubiegać się o nią mogą nadawcy, którzy będą emitować program o charakterze społeczno-religijnym. Prezes Spółki Producenckiej Plus ks. Kazimierz Sowa zapowiedział, że o tę częstotliwość będzie się ubiegać spółka Nadawca, która deklaruje współpracę w ramach porozumienia Progr
Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Juliusz Braun ogłosił konkurs na nową częstotliwość radiową dla Warszawy. Ubiegać się o nią mogą nadawcy, którzy będą emitować program o charakterze społeczno-religijnym. Prezes Spółki Producenckiej Plus ks. Kazimierz Sowa zapowiedział, że o tę częstotliwość będzie się ubiegać spółka Nadawca.
Została ona utworzona przez prowincję warszawską franciszkanów konwentualnych, którzy deklaruje współpracę w ramach porozumienia Programowego Plus i emisję na terenie Warszawy programu Spółki Producenckiej Plus. Spółka starała się niedawno o nową częstotliwość, ale przegrała z radiem motoryzacyjnym i rozgłośnią biznesową.
Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Juliusz Braun przekazał 26 lutego do publikacji w Rzeczpospolitej i Gazecie Wyborczej ogłoszenie o możliwości ubiegania się na drodze konkursu o nową częstotliwość radiową w Warszawie, na falach 93,3 Mhz. Treść ogłoszenia została już uzgodniona z Urzędem Regulacji Telekomunikacji. Decyzją J. Brauna ta częstotliwość jest przeznaczona dla programu radiowego o charakterze społeczno-religijnym.
Według informacji KAI pozostali członkowie Rady nie wyrazili sprzeciwu. Częstotliwość ta została przekazana KRRiT przez URT kilka dni temu, do tej pory była ona zablokowana ze względu na brak uzgodnień międzynarodowych.
Rzecznik przewodniczącego KRRiT Joanna Stempień Rogalińska poinformowała KAI, że aby uzyskać częstotliwość należy złożyć wniosek do KRRiTV w ciągu 30 dni od momentu ukazania się ogłoszenia w dziennikach, prawdopodobnie będzie to 5 marca. Rozstrzygnięcia konkursu można się spodziewać pod koniec kwietnia.
Jednym z nich była spółka Nadawca, utworzona przez prowincję warszawską franciszkanów konwentualnych. Spółka ta deklaruje współpracę w ramach porozumienia Programowego Plus i emisję na terenie Warszawy programu emitowanego przez Spółkę Producencką Plus. Prezes Spółki ks. Kazimierz Sowa powiedział w rozmowie z KAI, że spółka Nadawca wystartuje w konkursie. Ma on nadzieję, że franciszkanie otrzymają tę częstotliwość i mieszkańcy Warszawy będą mieli możliwość usłyszenia pełnej oferty programowej Plusa.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.
W lokalach mieszkalnych obowiązek montażu czujek wejdzie w życie 1 stycznia 2030 r. Ale...
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.