To nie sprzedawca złudzeń!

- Ten, Którego wybraliście na nauczyciela, nie jest sprzedawcą złudzeń. To Ukrzyżowany-Zmartwychwstały! - powiedział do młodych Jan Paweł II podczas Mszy w Niedzielę Palmową. Nawiązując do obchodzonego w tym dniu w całym Kościele Światowego Dnia Młodzieży, Ojciec Święty zapewnił młodych w imieniu Kościoła, że gdy zaufają Chrystusowi, nie spotka ich rozczarowanie. - Nikt nie jest w stanie dać wam t

- Ten, Którego wybraliście na nauczyciela, nie jest sprzedawcą złudzeń. To Ukrzyżowany-Zmartwychwstały! - powiedział do młodych Jan Paweł II podczas Mszy w Niedzielę Palmową. Nawiązując do obchodzonego w tym dniu w całym Kościele Światowego Dnia Młodzieży, Ojciec Święty zapewnił młodych w imieniu Kościoła, że gdy zaufają Chrystusowi, nie spotka ich rozczarowanie. - Nikt nie jest w stanie dać wam tej miłości, tego pokoju, tego życia wiecznego, których spragnione jest wasze serce - wołał Papież.

Liturgię poprzedziło poświęcenie palm na środku Placu św. Piotra i procesja. Po odczytaniu opisu Męki Pańskiej Ojciec Święty podziękował młodym za liczny udział w spotkaniu i podkreślił, że jest ono kolejnym przygotowaniem do Światowego Dnia Młodzieży, który odbędzie się w Toronto w Kanadzie.

- Wy młodzi nie wstydzicie się krzyża. Nie obawiacie się krzyża Chrystusa, lecz miłujecie go i adorujecie, jako znak naszego Odkupiciela, który umarł dla nas i zmartwychwstał - powiedział Papież. - Kto wierzy, ten niesie swój krzyż triumfalnie jako dowód, że Bóg jest miłością - przez krzyż nasz Zbawiciele pokonał ostatecznie grzech i śmierć.

Jan Paweł II zachęcił młodych słuchaczy, by brali przykład z Chrystusa. - Uczcie się od Jezusa i Jego Matki - wezwał Papież - Siła człowieka to wierność, z jaką zdolny jest dawać świadectwo prawdzie, opierając się nawet bezlitosnym prześladowaniom. Tylko, gdy będziecie na to gotowi, staniecie się, tym, czego oczekuje od was Jezus: solą ziemi i światłem świata.

Taki jest temat ŚDM w Toronto, powiedział Papież, podkreślając, że "wyobrażenie soli przypomina, że nasze istnienie zostało przemienione przez chrzest. - Drodzy młodzi przyjaciele, nie utraćcie smaku chrześcijaństwa, smaku Ewangelii! Niech krzyż będzie waszą szkołą mądrości, katedrą prawdy i miłości - apelował Ojciec Święty.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
28°C Wtorek
noc
22°C Wtorek
rano
28°C Wtorek
dzień
29°C Wtorek
wieczór
wiecej »