"Jesteśmy tu, bo ufamy Jezusowi!" - przekonywała młodzież zgromadzona przy ołtarzu polowym w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. W sobotę kilkaset młodych osób z Krakowa i okolic zainaugurowało cykl spotkań ewangelizacyjno-modlitewnych "Bóg bogaty w miłosierdzie". Koncerty muzyki chrześcijańskiej, konferencje i wspólna modlitwa mają przygotować młodych na sierpniowe spotkanie
"Jesteśmy tu, bo ufamy Jezusowi!" - przekonywała młodzież zgromadzona przy ołtarzu polowym w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. W sobotę kilkaset młodych osób z Krakowa i okolic zainaugurowało cykl spotkań ewangelizacyjno-modlitewnych "Bóg bogaty w miłosierdzie". Koncerty muzyki chrześcijańskiej, konferencje i wspólna modlitwa mają przygotować młodych na sierpniowe spotkanie z Janem Pawłem II.
- Miłosierdzie jest w porządku! - powtarzali młodzi zgromadzeni w sanktuarium. Pomimo deszczu, przy ołtarzu polowym w Łagiewnikach spotkało się kilkaset osób. Rozgrzewali się entuzjastycznym tańcem i wspólnym śpiewem. - Bądźmy gigantyczną, żywą koronką! - zachęcała ze sceny Magda Anioł. Po chwili wokół budynku klasztornego stworzył się wąż roztańczonych osób: dzieci, nastolatków, sióstr i księży. - Wszystko, co jest Ewangelią, podobało się Faustynie - mówi starsza zakonnica stojąca przy głównym wejściu do klasztoru, zastanawiając się głośno jak święta zareagowałaby na tak dużą dawkę decybeli. - Ale to jednak trochę za głośno - dodała po chwili z uśmiechem. - Tu można fajnie się bawić, tańczyć, krzyczeć, śpiewać i wygłupiać się - wymieniał Mateusz, dziewięciolatek z Bochni. Przyjechał do Łagiewnik z grupą kolegów i księdzem katechetą. Chłopcy sporo wiedzą o św. Faustynie. - Była miła, skromna, pobożna i koleżeńska. No i objawiał się jej Pan Jezus - wyliczają. Na pytanie czy chcą zostać świętymi, odpowiadają chóralnie: - Tak! Jasne! Stojący obok młodzi dodają: - To nawet nie jest takie trudne! Wystarczy po prostu chcieć! Ania, Piotrek i Dorota przyjechali z Wadowic. Jak twierdzą, lubią koncerty muzyki chrześcijańskiej. - Takie koncerty to już dla nas tradycja - opowiadali. Widać było, że czują się swobodnie i szybko wciągają innych w zabawę. W Łagiewnikach bywają często. - To miejsce szczególne. - uważa Dorota. Piotrek wyznaje, że do sanktuarium przyjeżdża, by się odnowić. - Tu czuje się bliskość Boga - mówi. Młodzi uważają, że miłosierdzie nie jest zarezerwowane dla wybrańców, jak św. Brat Albert czy Matka Teresa z Kalkuty. - Czasem wystarczy, że obcą osobę potraktuję jak przyjaciela - wyjaśniał Piotrek. Tymczasem na scenie zrobiło się cicho. Magda Anioł wyjęła z kieszeni różaniec. Młodzi przyłączyli się do modlitwy. - Lubię to szaleństwo dla Jezusa - powiedział jeszcze Piotrek.
"Cz@t z Jezusem" był pierwszym z cyklu spotkań zorganizowanych przez Fundację Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Dom Wydawniczy "Rafael" z myślą o młodzieży. Ich wspólnym tematem jest Boże Miłosierdzie. Koncerty, wspólna modlitwa i rozmowy z duszpasterzami mają pomóc w przygotowaniu do sierpniowej wizyty Jana Pawła II w sanktuarium. Młodzi ludzie będą spotykali się w Łagiewnikach w każdą trzecią sobotę miesiąca. Następne spotkanie zaplanowano 18 maja - dzień urodzin Ojca Świętego. Wtedy to odbędzie się oficjalna premiera hymnu spotkań. Piosenkę napisał Jacek Dewódzki, a do jej wykonania zaproszono znanych muzyków m. in. Mietka Szcześniaka.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.