"Jesteśmy tu, bo ufamy Jezusowi!" - przekonywała młodzież zgromadzona przy ołtarzu polowym w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. W sobotę kilkaset młodych osób z Krakowa i okolic zainaugurowało cykl spotkań ewangelizacyjno-modlitewnych "Bóg bogaty w miłosierdzie". Koncerty muzyki chrześcijańskiej, konferencje i wspólna modlitwa mają przygotować młodych na sierpniowe spotkanie
"Jesteśmy tu, bo ufamy Jezusowi!" - przekonywała młodzież zgromadzona przy ołtarzu polowym w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. W sobotę kilkaset młodych osób z Krakowa i okolic zainaugurowało cykl spotkań ewangelizacyjno-modlitewnych "Bóg bogaty w miłosierdzie". Koncerty muzyki chrześcijańskiej, konferencje i wspólna modlitwa mają przygotować młodych na sierpniowe spotkanie z Janem Pawłem II.
- Miłosierdzie jest w porządku! - powtarzali młodzi zgromadzeni w sanktuarium. Pomimo deszczu, przy ołtarzu polowym w Łagiewnikach spotkało się kilkaset osób. Rozgrzewali się entuzjastycznym tańcem i wspólnym śpiewem. - Bądźmy gigantyczną, żywą koronką! - zachęcała ze sceny Magda Anioł. Po chwili wokół budynku klasztornego stworzył się wąż roztańczonych osób: dzieci, nastolatków, sióstr i księży. - Wszystko, co jest Ewangelią, podobało się Faustynie - mówi starsza zakonnica stojąca przy głównym wejściu do klasztoru, zastanawiając się głośno jak święta zareagowałaby na tak dużą dawkę decybeli. - Ale to jednak trochę za głośno - dodała po chwili z uśmiechem. - Tu można fajnie się bawić, tańczyć, krzyczeć, śpiewać i wygłupiać się - wymieniał Mateusz, dziewięciolatek z Bochni. Przyjechał do Łagiewnik z grupą kolegów i księdzem katechetą. Chłopcy sporo wiedzą o św. Faustynie. - Była miła, skromna, pobożna i koleżeńska. No i objawiał się jej Pan Jezus - wyliczają. Na pytanie czy chcą zostać świętymi, odpowiadają chóralnie: - Tak! Jasne! Stojący obok młodzi dodają: - To nawet nie jest takie trudne! Wystarczy po prostu chcieć! Ania, Piotrek i Dorota przyjechali z Wadowic. Jak twierdzą, lubią koncerty muzyki chrześcijańskiej. - Takie koncerty to już dla nas tradycja - opowiadali. Widać było, że czują się swobodnie i szybko wciągają innych w zabawę. W Łagiewnikach bywają często. - To miejsce szczególne. - uważa Dorota. Piotrek wyznaje, że do sanktuarium przyjeżdża, by się odnowić. - Tu czuje się bliskość Boga - mówi. Młodzi uważają, że miłosierdzie nie jest zarezerwowane dla wybrańców, jak św. Brat Albert czy Matka Teresa z Kalkuty. - Czasem wystarczy, że obcą osobę potraktuję jak przyjaciela - wyjaśniał Piotrek. Tymczasem na scenie zrobiło się cicho. Magda Anioł wyjęła z kieszeni różaniec. Młodzi przyłączyli się do modlitwy. - Lubię to szaleństwo dla Jezusa - powiedział jeszcze Piotrek.
"Cz@t z Jezusem" był pierwszym z cyklu spotkań zorganizowanych przez Fundację Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Dom Wydawniczy "Rafael" z myślą o młodzieży. Ich wspólnym tematem jest Boże Miłosierdzie. Koncerty, wspólna modlitwa i rozmowy z duszpasterzami mają pomóc w przygotowaniu do sierpniowej wizyty Jana Pawła II w sanktuarium. Młodzi ludzie będą spotykali się w Łagiewnikach w każdą trzecią sobotę miesiąca. Następne spotkanie zaplanowano 18 maja - dzień urodzin Ojca Świętego. Wtedy to odbędzie się oficjalna premiera hymnu spotkań. Piosenkę napisał Jacek Dewódzki, a do jej wykonania zaproszono znanych muzyków m. in. Mietka Szcześniaka.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.
W środę odbyło się kilka pogrzebów ofiar, wśród których były całe rodziny.
Na to trzydniowe, międzynarodowe spotkanie przybędzie ok. 30 osób z Polski.