Papież w hotelu

Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Azerbejdżanu w dniach 22-23 maja będzie nocował w normalnym hotelu. Niewielka wspólnota katolicka w tym kraju nie jest w stanie zorganizować niczego lepszego. - W stolicy kraju Baku Papież spędzi noc w czterogwiazdkowym hotelu Irschad, gdzie pokój jednoosobowy kosztuje 130 euro za dobę - informuje rzeczniczka hotelu. Zazwyczaj Papież podczas zagranicznych pielgr

Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Azerbejdżanu w dniach 22-23 maja będzie nocował w normalnym hotelu. Niewielka wspólnota katolicka w tym kraju nie jest w stanie zorganizować niczego lepszego. - W stolicy kraju Baku Papież spędzi noc w czterogwiazdkowym hotelu Irschad, gdzie pokój jednoosobowy kosztuje 130 euro za dobę - informuje rzeczniczka hotelu. Zazwyczaj Papież podczas zagranicznych pielgrzymek nocuje w rezydencji nuncjusza apostolskiego, bądź siedzibie biskupa danego miejsca, jednak wspólnota katolicka w Azerbejdżanie jest tak mała, że nie może zapewnić Papieżowi odpowiedniego miejsca do noclegu.

Nawet Msze święte są tu ciągle odprawiane w prywatnym domu na obrzeżach Baku. Mieszka w nim także dwóch księży.

Azerbejdżan będzie ósmym państwem postradzieckim (po Litwie, Łotwie, Estonii, Gruzji, Ukrainie, Kazachstanie i Armenii), które odwiedzi Jan Paweł II.

Papież przybędzie do Baku 22 maja po południu. Tego dnia złoży wieniec pod pomnikiem poległych za niepodległość Azerbejdżanu, spotka się z prezydentem kraju Gejdarem Alijewem oraz przywódcami religijnymi, przedstawicielami życia politycznego, kultury i sztuki kraju. W czwartek, 23 maja przed południem w Pałacu Sportu w Baku Papież odprawi Mszę św. Po niej w domu parafialnym Jan Paweł II będzie gościem na obiedzie wspólnoty salezjańskiej. Po południu spotka się z przywódcą duchowym muzułmanów Kaukazu, z prawosławnym biskupem Baku oraz prezesem lokalnej gminy żydowskiej. Wieczorem odleci do Bułgarii.

"Podczas wizyty w Azerbejdżanie Papież przekaże ludziom całego świata posłanie przyjaźni i jedności" - powiedział Claudio Gugerotti, nuncjusz apostolski w Azerbejdżanie dodając, że Jan Paweł II z wielkim entuzjazmem odnosi się do tej wizyty. "Wizyta Papieża jest wydarzeniem historycznym i oczekujemy jej z niepokojem" - powiedział prezydent kraju Gejdar Alijew, który zaprosił papieża do odwiedzenia swego kraju podczas wizyty we Włoszech w 1998 r. Społeczność katolicka w mającym 7,7 mln ludności Azerbejdżanie, liczy zaledwie kilkaset osób. Do odwiedzonych już wcześniej przez Jana Pawła II krajów muzułmańskich należy Syria, Turcja i Kazachstan.

Jan Paweł II wcześniej odwiedzał kraje muzułmańskie: Syrię, Turcję i Kazachstan.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
15°C Sobota
wieczór
14°C Niedziela
noc
11°C Niedziela
rano
16°C Niedziela
dzień
wiecej »