Order dla arcybiskupa

Prezydent Aleksander Kwaśniewski udekorował abp. Henryka Muszyńskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski - za działalność na rzecz pojednania między narodami. - Dialog to żywioł ks. arcybiskupa - stwierdził podczas uroczystości prezydent. Uroczystość odbyła się 2 maja w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, uczestniczyli w niej liczni goście, min. Tadeusz Mazowiecki, Władysław Bartoszewski,

Prezydent Aleksander Kwaśniewski udekorował abp. Henryka Muszyńskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski - za działalność na rzecz pojednania między narodami. - Dialog to żywioł ks. arcybiskupa - stwierdził podczas uroczystości prezydent. Uroczystość odbyła się 2 maja w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, uczestniczyli w niej liczni goście, min. Tadeusz Mazowiecki, Władysław Bartoszewski, Krzysztof Zanussi i Krzysztof Piesiewicz.

Wręczając order A. Kwaśniewski podkreślił, że jest on wyrazem uznania i podziękowania abp Muszyńskiemu za jego zasług w trudnym dziele dialogu między chrześcijanami i żydami, oraz między Polakami i NIemcami, a także za jubileusz 45 lat służby kapłańskiej, który przypada w tym roku. Przypomniał również, że abp Muszyński był w 2000 r. przewodniczącym Komitetu Obchodów Wielkiego Jubileuszu w Polsce i m.in. zorganizował Zjazd Gnieźnieński z udziałem prezydentów państw europejskich, który, jak podkreślił a. Kwaśniewski, odbił się szerokim echem w Polsce i Europie.
Nie ukrywam, że pojednanie jest ważną częścią mojej posługi kapłańskiej i biskupiej - powiedział abp Muszyński dziękując z odznaczenie. Przytaczając słowa św. Pawła - Bóg pojednał nas ze sobą i zlecił posługę jednania - Ks. Arcybiskup stwierdził, że to jednanie rozumie nie tylko jako posługę sakramentalną, ale także jako wychodzenie naprzeciw drugiego człowieka. Dialog zdefiniował jako rozumienie drugiej osoby tak, jak ona sama siebie rozumie.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
30°C Niedziela
dzień
30°C Niedziela
wieczór
26°C Poniedziałek
noc
22°C Poniedziałek
rano
wiecej »