Dogadali się!

![][1]Organizatorzy Przystanku Jezus, ewangelizacyjnej inicjatywy diecezji gorzowskiej towarzyszącej słynnemu Przystankowi Woodstock, porozumieli się z Jerzym Owsiakiem, twórcą festiwalu. W tym roku w Żarach na terenie Przystanku Woodstock stanie namiot Przystanku Jezus, w którym będzie można się pomodlić, porozmawiać i wyspowiadać. [1]: zdjecia/przystanek_jezus.jpg

Organizatorzy Przystanku Jezus, ewangelizacyjnej inicjatywy diecezji gorzowskiej towarzyszącej słynnemu Przystankowi Woodstock, porozumieli się z Jerzym Owsiakiem, twórcą festiwalu. W tym roku w Żarach na terenie Przystanku Woodstock stanie namiot Przystanku Jezus, w którym będzie można się pomodlić, porozmawiać i wyspowiadać.

Zgodnie z umową zawartą przez organizatorów obu imprez, Przystanek Jezus rozstawi duży namiot vis a vis dużej sceny Przystanku Woodstock, gdzie mieści się drugie stanowisko Pokojowego Patrolu, czyli młodzieży pilnującej porządku na koncercie. Młodzi katoliccy ewangelizatorzy będą działać na terenie Przystanku Woodstock na podobnych zasadach, jak inne związki wyznaniowe, m.in. Towarzystwo Świadomości Krishny.

Przez kilka lat organizatorzy obu imprez nie mogli się porozumieć. Owsiak oskarżał ludzi z Przystanku Jezus, że się "podczepiają" pod jego imprezę i traktują uczestników Przystanku Woodstock jak narkomanów, z kolei ludzie z Przystanku Jezus odpowiadali, że mają prawo ewangelizować wszędzie i chcą tym ludziom po prostu pomóc. Ich praca polegała na rozdawaniu chleba, organizowaniu koncertów chrześcijańskich na własnej scenie, rozmawianiu z młodymi ludźmi, a przede wszystkim na modlitwie w ich intencji. Młodych ewangelizatorów wspomagali księża (m.in. biskup pomocniczy zielonogórsko-gorzowski Edward Dajczak). Z czasem zrezygnowano z koncertów i ze wszystkiego, co miałoby znamiona konkurencji czy manifestacji antywoodstockowej. Organizatorzy Przystanku Jezus podkreślają, że ich celem nie jest ani walka z Woodstockiem, ani z Jurkiem Owsiakiem, ani z młodzieżą, tylko pomoc tym, którzy jej potrzebują.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
19°C Czwartek
dzień
20°C Czwartek
wieczór
16°C Piątek
noc
13°C Piątek
rano
wiecej »