Papież na pewno pojedzie

Stolica Apostolska potwierdziła, że Jan Paweł II, zgodnie z wcześniejszymi planami, odwiedzi w dniach 23 lipca - 2 sierpnia Kanadę, Gwatemalę i Meksyk. Głównym punktem podróży Ojca Świętego będzie udział w Światowych Dniach Młodzieży w Toronto oraz dwie kanonizacje i beatyfikacja w stolicy Gwatemali i w meksykańskim sanktuarium narodowym Guadalupe. Program nie jest zbyt przeciążony, niektóre z wcz

Stolica Apostolska potwierdziła, że Jan Paweł II, zgodnie z wcześniejszymi planami, odwiedzi w dniach 23 lipca - 2 sierpnia Kanadę, Gwatemalę i Meksyk. Głównym punktem podróży Ojca Świętego będzie udział w Światowych Dniach Młodzieży w Toronto oraz dwie kanonizacje i beatyfikacja w stolicy Gwatemali i w meksykańskim sanktuarium narodowym Guadalupe. Program nie jest zbyt przeciążony, niektóre z wcześniej planowanych spotkań z biskupami i politykami nie odbędą się.

Po trwającym 9,5 godziny locie z Rzymu do Toronto oraz oficjalnej ceremonii powitania Jan Paweł II ma zaplanowany dwudniowy pobyt prywatny na należącej do jednego ze zgromadzeń zakonnych wyspie Strawberry na jeziorze Simcoe.

Pierwsze spotkanie z młodzieżą odbędzie się na terenach targowych w Toronto. Oficjalne spotkanie z przedstawicielami rządu i politykami lokalnymi zaplanowano na 27 lipca przed nocnym czuwaniem z młodzieżą. W dniu 28 lipca Papież będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. kończącej 17. Światowe Dni Młodzieży pod hasłem "Jesteście solą ziemi, jesteście światłem świata".

Kolejnym etapem podróży Ojca Świętego będzie Gwatemala, dokąd przybędzie 29 lipca. Następnego dnia na hipodromie w stolicy kraju, Guatemali, papież Jan Paweł II zamierza ogłosić świętym błogosławionego Hermano Pedro de San Jose de Betancurta. Po zakończeniu Mszy kanonizacyjnej Papież uda się w dalszą podróż do Meksyku. Tam 31 lipca, w sanktuarium maryjnym Guadalupe, ogłosi świętym Indianina bł. Juana Diego Cuauhtlatoatzina. Następnego dnia, również w Guadalupe, Jan Paweł II ogłosi świętymi dwóch męczenników: Juana Bautistę i Jacinto de Los Angeles.

Jeszcze tego samego dnia Papież uda się w drogę powrotną do Rzymu , gdzie będzie oczekiwany w godzinach porannych 2 sierpnia.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
8°C Wtorek
rano
9°C Wtorek
dzień
10°C Wtorek
wieczór
11°C Środa
noc
wiecej »