Według sondażu CBOS PO straciła w ciągu miesiąca 6 pkt proc. a przewaga nad PiS wynosi tylko 1 pkt.
Z sondażu przeprowadzonego przez CBOS wynika, że gdyby wybory odbyły się w pierwszych dniach lutego, partia rządząca otrzymałaby 25 proc. głosów. Oznacza to spadek o 6 punktów proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca. Z kolei PiS otrzymałoby 24 proc., co oznacza wzrost o 2 punkty.
Na trzecim miejscu lokuje się PSL, które zanotowało 8 proc., czyli wzrost o 2 punkty proc. Jeden punkt straciło SLD, które z 7-procentowym poparciem ulokowało się na czwartej pozycji. Jeden punkt zyskał Ruch Palikota, osiągając 5 proc. poparcia. Bez zmian pozostaje popularność Solidarnej Polski. Na partię Zbigniewa Ziobry głosowałoby 3 proc. badanych
Po 2 proc. poparcia otrzymała Nowa Prawica Korwin-Mikkego i Polska Jest Najważniejsza.
CBOS wskazuje, że największy spadek poparcia dla PO nastąpił w dużych miastach powyżej 500 tys. ludzi – aż o 21 proc. Wśród osób z wyższym wykształceniem poparcie dla PO spadło o 18 punktów. Oznacza to, że najbardziej ucierpiała podstawowa baza wyborcza partii rządzącej.
Badanie zostało przeprowadzone w dniach 31 stycznia - 6 lutego br., a więc już po głosowaniu w sprawie związków partnerskich, w którym znaczna większość PO, z poparciem premiera, opowiedziała się za związkami.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.