W poniedziałek 18 marca międzynarodowa Fundacja „Czerwone Noski - Klown w Szpitalu” oficjalnie zainaugurowała działalność w Polsce. „Czerwone Noski” to projekt z udziałem profesjonalnych aktorów-klownów, którzy stosują terapię śmiechem, pełniącą ogromną rolę w hospitalizacji dzieci.
"Humor, radość i pozytywne nastawienie do życia mają ogromny wpływ na zdrowie. Ta filozofia przyświeca nam we wszystkich naszych działaniach i jest podstawą naszej pracy. Dążymy do tego, żeby działalność Czerwonych Nosków stała się integralną częścią terapii medycznej, zyskała wsparcie szerokiego grona osób i była rozpoznawalna dzięki wysokiej jakości wykonywanej prac" przedstawia się fundacja.
W projekcie biorą udział aktorzy wyłonieni podczas castingów, którzy następnie wzięli udział w serii intensywnych warsztatów teatralnych, nabywając umiejętność pracy z chorymi zgodną ze standardami etycznymi i artystycznymi Fundacji RED NOSES International.
Dwuosobowe zespoły specjalnie przeszkolonych aktorów odbywają regularne wizyty na oddziałach szpitalnych raz lub dwa razy w tygodniu. Artyści podchodzą do każdego dziecka w sposób indywidualny, bawią je śmiechem i wprawiają w dobry nastrój.
Projekt spotkał się z pozytywnym przyjęciem personelu szpitalnego, pacjentów i ich rodziców. Jak podkreślają pomysłodawcy " terapia śmiechem jest holistyczną metodą lecznicza, która wpływa na ciało i umysł oraz odgrywa ważną rolę w leczeniu dzieci".
Fundacja „Czerwone Noski - Klown w Szpitalu" jest częścią międzynarodowej charytatywnej Fundacji RED NOSES International. W Polsce współpracuje aktualnie z trzema ośrodkami medycznymi w: Warszawie (Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka: Endokrynologia i Diabetologia), Krakowie (Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. Św. Ludwika: Pediatria i Pulmonologia) i we Wrocławiu (Wojewódzki Szpital im. Gomulickiego: Pulmonologia/ Alergologia, Nefrologia i Neurologia)
Więcej informacji na stronie www.czerwonenoski.pl
W walkę z żywiołem z ziemi i powietrza było zaangażowanych setki strażaków.
Wstrząsy o sile 5,8 w skali Richtera w północno wschodniej części kraju.
Policja przystąpiła do oględzin wyciągniętej z morza kotwicy.
Ogień strawił tysiące budynków na obszarze ok. 120 km kw., czyli powierzchni równej San Francisco.