Trwają przygotowania do adwentowo-noworocznej trasy Teatru "A". Jej trzon stanowić będzie kameralna wersja spektaklu "Pastorałka".
Gościć będzie na zaproszenie duszpasterzy, w ramach rekolekcji studenckich i parafialnych, jako
swoiste urozmaicenie polskiej tradycji kolędowej w parafiach całej Polski.
"Pastorałka" Teatru "A" łączy w sobie przepiękną, bogatą teologicznie poezję starochrześcijańską (pieśni liturgiczne, staropolskie kolędy) oraz ludowy nurt prostych i nieco naiwnych wyobrażeń faktów towarzyszących nocy Bożego Narodzenia. W lekko zadziornej opozycji wobec ludowej tradycji, wprowadzania elementów pastiszu i groteski, operując pirnonsensownym poczuciem humoru, artyści prowokują widza do definiowania własnej, osadzonej w dzisiejszych realiach, interpretacji Tajemnicy Wcielenia.
Teatr "A" jest jedynym w Polsce zawodowym, autorskim, offowym, muzycznym teatrem religijnym. W swoim dorobku ma 11 autorskich premier, m.in. musicale "Jonasz", "Tobiasz", spektakle uliczne "Apokalipsa" i "Genesis", a także przygotowane na XX Światowe Dni Młodzieży w Kolonii widowisko oratoryjno-baletowe "Pelikan".
Grupa stara się łączyć popularny język teatru muzycznego z doświadczeniami europejskiej awangardy teatralnej, sięga do polskiej kultury ludowej, łączy autorskie teksty z tekstami biblijnymi lub staropolskimi, czerpie obficie z dorobku literackiego innych kultur, inspiruje się muzyką i choreografią tańców ludowych.
"Ta trasa to z jednej strony sposób na przetrwanie zimy, kiedy pogoda raczej nie sprzyja naszym spektaklom ulicznym, z drugiej " jedyna okazja by zagrać, dość sezonową, 'Pastorałkę'" - mówią artyści teatru. "W marcu, jak co roku, czeka nas podobna trasa z <
Tak wynika z sondażu SW Research wykonanego na zlecenie "Wprost".
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.