Znamy zwycięzców Debiutów 2013!

Debiuty 2013 za nami. Wiemy już kto zwyciężył! Zarówno nagroda publiczności, jak i jury, powędrowała w tym roku do Kuby Kornackiego i grupy Kanaan. Kilkaset osób śledziło 14 kwietnia porywające koncerty w Dobrym Miejscu na warszawskich Bielanach.

Kuba Kornacki zagrał koncert ze wszech miar autorski. „Miłość Boża, której doświadczam, jest zaskakująca, twórcza, radosna, namiętna i szalona. I takie są te piosenki – opowiada artysta, który po kilkunastu latach rozstał się z zawodem aktora i postanowił zacząć mówić ze sceny własnym głosem. To był dobry wybór, bo naprawdę ma sporo do powiedzenia.

Dopieszczone aranżacyjnie wypady do Krainy Łagodności, jazzowe smaczki, rozległe przestrzenie i ballada żywcem wyjęta z repertuaru trubadurów. Na długo w pamięci pozostaje refren: Tak wielki Bóg zgodził się na to, bym zawsze mógł mówić mu „Tato”.

Tuż po gościu z Wybrzeża publika usłyszała styl południowo-wschodni. Ostry, unikający metafor i owijania w bawełnę rap w wykonaniu Hioba to hip-hopowa opowieść na śmierć i życie. Plus odważne świadectwo wiary.

– Jako ostatnie zaprezentowało się Twoje Niebo i faktycznie odkryło przed nami skrawek nieba. Wieloosobowa ekipa z Przemyśla porwała nas zarówno do tańca w latynoskich rytmach, jak i skłaniała do modlitwy w psalmach – opowiadają organizatorzy koncertu.

 „Znalazłam moje niebo na ziemi, albowiem niebem moim jest Bóg, a Bóg mieszka we mnie!” – te genialne w swej prostocie słowa bł. Elżbiety od Trójcy Przenajświętszej zainspirowały w maju 2009 grupę młodych ludzi. Założyli zespół. Wokalno-instrumentalny. Ich schronieniem stał się klasztor karmelitów bosych w Przemyślu, a opiekunem o. Mariusz Wójtowicz.

To spora, pełna energii ekipa. Zespół składa się z… czterdziestu wokalistów i instrumentalistów!

Na koniec Debiutów 2013 zagrała gwiazda – StronaB. Zwycięzcy ubiegłorocznej edycji nie zawiedli. Publika usłyszała punkową zadziorność, świeżość przekazu, brudne gitary, teksty omijające szerokim łukiem katolicką łopatologię i momentalne wpadające w ucho riffy. Znakomity drapieżny kawałek „Dwa jabłka na czereśni” śpiewała z  Klaudią Grabek cała publiczność.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
23°C Czwartek
rano
33°C Czwartek
dzień
34°C Czwartek
wieczór
27°C Piątek
noc
wiecej »