Możliwość odwołania się od decyzji o przedłużeniu czynności dokonywanych przez ograny podatkowe - przewiduje projekt złożony w Sejmie przez PSL. Dotyczy to działań, których czasu trwania nie limitują obecne przepisy.
Posłanka Stronnictwa Genowefa Tokarska powiedziała na wtorkowej konferencji w Sejmie, że projekt nowelizacji ordynacji podatkowej ma za zadanie określenie czasu kontroli przedsiębiorstw. Jak tłumaczyła, organy podatkowe oprócz klasycznych kontroli mogą prowadzić inne czynności, które "w pojęciu potocznym" też można uznać za kontrole, a czas ich trwania nie jest limitowany. "Jedną z takich czynności kontrolnych jest m.in. badanie rzetelności, czyli zgodności ze stanem faktycznym ksiąg podatkowych przedsiębiorcy" - wyjaśniła.
"W zależności od sytuacji to badanie nie jest limitowane czasem. Za każdym razem organ podatkowy, jeśli się nie zmieścił w okresowym czasie, zawiadamia przedsiębiorcę, że przedłuża czas kontroli. Znam przykłady, że tego typu działalność kontrolna przebiegała dwa lata" - opowiadała.
Jak zaznaczyła Tokarska, w projekcie nowelizacji ordynacji podatkowej proponowanym przez PSL wprowadzono zapis, dzięki któremu przedsiębiorcy będzie przysługiwało zażalenie na decyzję o przedłużeniu kontroli. "A jeśli to nie skutkuje, to może również złożyć skargę do sądu administracyjnego" - zaznaczyła.
Zdaniem posłanki zapis zmienia sytuację przedsiębiorców i sprawia, że będą mieli oni "otwartą drogę odwoławczą".
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.
W walkę z żywiołem z ziemi i powietrza było zaangażowanych setki strażaków.
Wstrząsy o sile 5,8 w skali Richtera w północno wschodniej części kraju.
Policja przystąpiła do oględzin wyciągniętej z morza kotwicy.
Ogień strawił tysiące budynków na obszarze ok. 120 km kw., czyli powierzchni równej San Francisco.