75 proc. Rosjan nie akceptuje obecności homoseksualistów w sferze publicznej.
Wyniki przeprowadzonych niedawno badań przez Centrum Levady w 130 miejscowościach położonych w 45 regionach Federacji Rosyjskiej potwierdzają, że zdecydowana większość Rosjan nie akceptuje żaden formy obecności środowisk homoseksualnych w miejscach publicznych i nie chce, aby państwo tolerowało taką aktywność.
Homoseksualizm oceniany jest przez nich najczęściej, jako moralnie niedopuszczalny ( 43 proc.), a 35 proc. badanych sądzi, że jest to forma dewiacji, która powinna być leczona. Z 46 proc. do 39 proc. zmniejszyła się w ciągu ostatniego roku liczba uczestników badań, którzy skłonni byliby akceptować pogląd, że homoseksualistom przysługuję takie same prawa jak związkom heteroseksualnym. 51 proc. gotowych jest wspierać zakaz jakiejkolwiek propagandy homoseksualnej w sferze publicznej.
Wyniki tych badań mogą mieć wpływ na toczącą się właśnie w Dumie Państwowej debatę o przyjęciu federalnego prawa zakazującego propagandy homoseksualnej wśród młodzieży niepełnoletniej. W tej chwili takie prawo obowiązuje w kilkunastu regionach Federacji Rosyjskiej oraz niektórych dużych miast, m.in. St. Petersburgu, gdzie było przyjmowane z inicjatywy lokalnych samorządów. Jego złamanie karane jest mandatem wysokości od 4 do 5 tys. rubli dla osób fizycznych oraz od 400 tys. do 500 tys. rubli dla organizacji.
W styczniu br. w Dumie Państwowej złożony został projekt federalnej ustawy, zakazującej propagandy homoseksualizmu, który otrzymał wsparcie ze strony 47 podmiotów Federacji Rosyjskiej. Przeciwnikiem przyjmowania prawnych ograniczeń dla ruchów homoseksualnych jest premier Dmitrij Miedwiediew, który publicznie powiedział, że Rosja ma pilniejsze sprawy do załatwienia, aniżeli uchwalanie takich ustaw.
Jednak ostatnio stołeczne władze Moskwy, cieszące się poparciem prezydenta Putina, odmówiły wydania zgody organizacjom mniejszości seksualnych na zorganizowanie parady gejowskiej w centralnych rejonach miasta, a także pikiety w jednym z parków, znanym jako miejsce ich spotkań argumentując, że należy chronić młodzież przed propagowaniem homoseksualizmu. Może to być sygnał, że ustawa zakazująca propagowania homoseksualizmu wśród niepełnoletnich, zostanie jeszcze w tym roku przez Dumę Państwową przyjęta.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.