Rodzina silna Bogiem

Tylko silna rodzina, silna Bogiem także, może zapewnić Polsce bezpieczną przyszłość - mówił kard. Kazimierz Nycz przed Pałacem Belwederskim. Metropolita warszawski przemawiał podczas stacji procesji z relikwiami św. Andrzeja Boboli idącej z placu Piłsudskiego do świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie z okazji VI Dnia Dziękczynienia.

Kard. Nycz podkreślił, że warszawiacy idą w procesji, aby dziękować za wiarę oraz za rodziny i zawierzać je Bożej Opatrzności. - Dzisiaj już chyba wszyscy rozumieją, choć czasem jesteśmy nieporadni w rozwiązywaniu spraw i problemów rodzin, wszyscy rozumiemy, że nie będzie pewnej i bezpiecznej przyszłości Polski bez mocnych rodzin - mówił metropolita warszawski. - To jest to, o czym mówił nam Jan Paweł II dziesiątki razy o rodzinie - tylko rodzina silna, Bogiem silna także, może zapewnić Polsce bezpieczną przyszłość - przypomniał.

Zwracając się do prezydenta RP, kardynał stwierdził, że procesja z relikwiami patrona Polski ma wymiar patriotyczny, modlitwy za ojczyznę, której uczył nas św. Andrzej Bobola, ale również nawiązuje do tematu spotkania młodych na Lednicy, które zakończyło się tej dzisiaj w nocy, a w którym brał również udział Bronisław Komorowski. Tematem spotkania było ojcostwo, w przyszłym roku tematem będzie synostwo.

Metropolita zwrócił też uwagę, że to prezydent ma szczególne prawo jako głowa narodu i ojciec licznej rodziny oraz swoisty obowiązek, aby poruszać tych wszystkich, którzy powinni służyć rodzinie, dbać o nią i sprawiać, by polskie rodziny były silne, by chciały być rodzinami mającymi wiele dzieci, "żebyśmy nie musieli się lękać o przyszłość, żebyśmy nie musieli bać się bardzo niebezpiecznej demografii". 

Procesja z relikwiami św. Andrzeja oboli wyruszyła z pl. Piłsudskiego o godz. 8 rano. Bierze w niej udział ok. tysiąca osób. Ma ona dotrzeć do świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie około południa, wtedy też rozpocznie się Msza św. z uroczystym Aktem Zawierzenia i Dziękczynienia, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi abp Gerhard Ludwig Müller, prefekt watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary. Po 

W trakcie Dnia Dziękczynienia odbędzie się zbiórka do puszek na ukończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej. Kopuła świątyni jest już pokryta miedzią. Dzięki ukończeniu tych prac można przejść do kolejnych etapów budowy. Obecnie trwają m.in. prace przy elewacji Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, rozbudowywana jest także Aleja Darczyńców, czyli miejsce upamiętniające osoby szczególnie wspierające budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 

 

«« | « | 1 | » | »»
 • Abc
  02.06.2013 15:44
  Wstyd Wasza Eminencji pokazywać się w towarzystwie tego obłudnika i hipokryty!
 • Egueppo
  02.06.2013 19:17
  Widok ubranych hierarchów witających Bronisława Komorowskiego budzi we mnie odrazę.
  Jeśli ubrali uroczysty strój, by oświecić procesję, to się grubo pomylili, gdyż tym czynem dają argument ludziom nieprzyjaznym Kościołowi zarzucający nadmierny przepych kleru.W tej kwestii zgadzam się z nimi.I jeszcze te okularki.

  Wiem, że co zewnętrze jest mało ważne w Kościele i w życiu duchowym, lecz moim zdaniem księża nie powinni przesadzać z wyniosłością.Po co prowokować ludzi, zwłaszcza w czasach kryzysu.

 • obiektiv
  02.06.2013 19:39
  Myślę, że garnitur Pana Prezydenta jest droższy od szat obu kapłanów razem wziętych. Zanim ocenisz strój czy okulary kapłana, podlicz siebie, ile wydałeś w życiu kasy na różne przyjemności. To powinno dać do myślenia :)
 • Fidelis
  03.06.2013 00:20
  Mam pytanie do reakcji... moja ostatnia odp. na jeden z tutejszych komentarzy nie została dopuszczona, bo zacytowałem sobór Trydencki? Czy dlatego, że pozwoliłem sobie na maleńką interpretację fragmentu jednego z dokumentów soboru Watykańskiego II? Która być może nie przypadła by do gustu obecnemu Ojcu Świętemu.
  Tak się tylko pytam, bo nie mam zielonego pojęcia który zapis regulaminu przekroczyłem.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  17°C Wtorek
  rano
  19°C Wtorek
  dzień
  21°C Wtorek
  wieczór
  19°C Środa
  noc
  wiecej »