Instytut Pamięci Narodowej przeniósł się do nowej siedziby przy ulicy Wołoskiej w Warszawie, w budynku zajmowanym wcześniej przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Dotychczas IPN urzędował w budynku przy ulicy Towarowej.
"Minister Skarbu Państwa 28 czerwca 2013 roku przekazał IPN w trwały zarząd powierzchnie biurowe na warszawskim Mokotowie. Kończy to trwające 13 lat problemy lokalowe Instytutu i stanowi realizację porozumienia zawartego między Ministrem SP, ARP i IPN" - poinformowało w komunikacie Biuro Komunikacji Społecznej Ministerstwa Skarbu Państwa.
"Uregulowanie sprawy siedziby Instytutu niezwykle nas cieszy. Chciałbym podziękować kierownictwu Ministerstwa za determinację w rozwiązywaniu tej sprawy, która ciągnęła się ponad 10 lat" - powiedział cytowany w komunikacie Łukasz Kamiński, prezes IPN. "Dzięki dzisiejszej decyzji możemy bez przeszkód przystąpić do prac remontowo-adaptacyjnych w budynku przy ul. Wołowskiej 7, co umożliwi nam przeprowadzkę do nowej siedziby na jesieni" - dodał.
Nieruchomość przy ul. Wołoskiej ma powierzchnię 6800 m kw. Usytuowana jest w siedmiopiętrowym budynku stojącym wzdłuż ulicy Wołoskiej, niedaleko Galerii Mokotów, w kompleksie budynków należących do Mokotów Business Park. Agencja Rozwoju Przemysłu zajmuje parter oraz siedem pięter części A największego budynku kompleksu o nazwie Mars.
IPN zajmował budynek przy ul. Towarowej od 2000 r. Po sprzedaży biurowca przez spółkę Ruch S.A. firmie GHN, należącej do grupy Skanska, IPN oświadczył, że nie mógł kupić budynku z powodu cięć budżetowych. Pod koniec sierpnia 2012 r. Rada IPN wystąpiła do premiera z prośbą o pomoc w uzyskaniu nowego budynku i wyjaśnieniu "zaniedbań związanych z tą sprawą", których według Rady dopuściło się Ministerstwo Skarbu i Ministerstwo Finansów.
Ruch już kilka miesięcy temu podniósł Instytutowi czynsz za użytkowanie gmachu z 30 tys. zł do komercyjnej ceny 102 tys. euro. Umowa stanowi, że można ją wypowiedzieć z rocznym terminem na wyprowadzkę. Władze IPN podkreślały, że ten wydatek nie był planowany w budżecie, co oznacza konieczność oszczędności na pracach badawczych.
Resort skarbu od początku zapewniał, że nie pozostawi IPN bez siedziby i przypominał, że zaproponował IPN kilka lokalizacji - nieruchomości przy ul. Dominikańskiej 9 (mienie po będącej w likwidacji spółce Techfilm), Wołoskiej 7 (po Agencji Rozwoju Przemysłu, która przeprowadza się do dawnej siedziby KC PZPR przy Rondzie de Gaulle'a) lub Twardej 44.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.