Niewybredne żarty niemieckiej gazety z Jana Pawła II

Niewybredne drwiny z Jana Pawła II zamieścił niemiecki dziennik Die Welt. W swojej rubryce satyrycznej porównuje polskiego papieża, m. in. do didżeja grającego w klubie na Ibizie oraz nazywa go niesympatycznym starcem - poinformowała TVN24.

Niemiecki dziennik nawiązując do procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II podaje przykłady jego rzekomych cudów. Na internetowej stronie gazety przedstawiono zdjęcie papieża z Fidelem Castro. O kubańskim dyktatorze Die Welt pisze, że od 50 lat unika on śmierci z rąk agentów CIA i należy uznać to za cud. Na innym zdjęciu polski papież jedzie papamobilem po bieżni stadionu sportowego. Podpis mówi, że jest to moment zdobycia złotego medalu w igrzyskach paraolimpijskich w Port Parkinson. Berliński dziennik nazwa Jana Pawła II: "niesympatycznym starcem, który stał się sławny na forach internetowych dzięki takim książkom jak »Nigdy nie było palenia czarownic« czy »Oświecenie, czyli żydowski spisek«". Die Welt po południu usunął ze swojej strony internetowej tekst, w którym żartuje z procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II. Tam, gdzie dotychczas można było znaleźć artykuł, widnieje "błąd 404" - oznaczający brak zawartości pod podanym adresem - i przeprosiny za problemy techniczne. Na stronie pozostała jednak galeria zdjęć z Janem Pawłem II opatrzonych szyderczymi podpisami z działu "Satyra".

«« | « | 1 | » | »»
 • petros
  04.04.2007 15:13
  Koledzy ze świata (Die Welt) dziś przypominają co to krzyż wyznawcą Jezusa powodując cierpienie w wielu sercach...
 • Theo
  04.04.2007 16:17
  Głupich nie brakuje...

  Jakże to symptomatyczne do pewnych kręgów kulturowych w Niemczech, ale nie tylko w tym kraju, w końcu głupców się nie sieje, oni sami wyrastają, i jakże adekwatne do reklamy pewnego konsorcjum z tego kraju, której końcówka brzmi: "nie dla idiotów"...

  Żal tylko pozostaje, że właśnie z tego kraju wywodzi się Następca. A swoją drogą, gdyby nie media, nawet nie dowiedzielibyśmy się o tej gazecie, globalna wioska z jednej strony upraszcza życie, z drugiej zaś komplikuje.

  Osobiście uważam, że nadmierne interesowanie się takimi przypadkami, wzbudza ciekawość, lekceważenie zaś i odwrócenie się od podobnych ataków, prowokuje do jeszcze gorszych ekscesów.

  Złoty środek? Modlić się, aby głupota została uleczona....
 • Adam S.
  04.04.2007 16:31
  Znowu kolejny atak agnostyków czy ateistów. Tym razem zaatakowali naszego Papież. Że im niewstyd kpić z wiary i Ojca świętego!
 • Michał
  04.04.2007 22:26
  Zwykle uważałem, że to "palec Boży", by dwa zwaśnione od wieków narody, miały kolejno papieży ze swoich krajów.
  Ciekaw jestem, jak czuliby się Niemcy, gdyby to ich Papieża, Benedykta XVI, ośmieszono, wyszydzono ?!
  Owszem, rozumiem z drugiej strony, że tu przyczynili się bardzo nieliczni Niemcy, z obyczajowego marginesu .
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  25°C Sobota
  noc
  21°C Sobota
  rano
  29°C Sobota
  dzień
  30°C Sobota
  wieczór
  wiecej »