Stosunek do życia zasadniczym kryterium wyborczym

W naszej sytuacji politycznej, gdy prezentowane są najróżniejsze opinie, gdy padają jakże często nieuzasadnione oskarżenia, a politycy składają kolejne obietnice, trzeba przy wyborze kandydatów na posłów i na senatorów, przy wyborze partii, którą zamierzamy poprzeć, skorzystać z kryterium największego autorytetu - Jana Pawła II - największego z rodu Polaków - napisał Nasz Dziennik.

Przypominam wyniki głosowania nad umocnieniem ochrony życia w naszej Konstytucji - nad uzupełnieniem jej 38. artykułu o słowa "od poczęcia do naturalnej śmierci". Dodam, że o taką zmianę Konstytucji apelował Episkopat Polski. Jak głosowali posłowie z poszczególnych partii, ukazuje poniższa tabela. Popierajmy tylko tych, którzy opowiedzieli się w konkretnym głosowaniu za bezwarunkową ochroną życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Jak głosowali liderzy klubów poselskich: Liga Polskich Rodzin - wszyscy posłowie głosowali ZA. Platforma Obywatelska: 1. Chlebowski Zbigniew - PRZECIW 2. Rokita Jan - PRZECIW 3. Schetyna Grzegorz - PRZECIW 4. Komorowski Bronisław - PRZECIW 5. Tusk Donald - PRZECIW Polskie Stronnictwo Ludowe: 1. Grzeszczak Eugeniusz - ZA 2. Kalinowski Jarosław - PRZECIW 3. Ozga Krystyna - ZA 4. Pawlak Waldemar - ZA 5. Zych Józef - ZA Prawo i Sprawiedliwość: 1. Cymański Tadeusz - WSTRZYMAŁ SIĘ 2. Girzyński Zbigniew - ZA 3. Gosiewski Przemysław - WSTRZYMAŁ SIĘ 4. Kaczyński Jarosław - WSTRZYMAŁ SIĘ 5. Kuchciński Marek - WSTRZYMAŁ SIĘ Prawica Rzeczypospolitej: 1. Bartyzel Małgorzata - ZA 2. Jurek Marek - ZA 3. Kłeczek Dariusz Antoni - ZA 4. Piłka Marian - ZA 5. Wiśniewska Lucyna - ZA Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej: 1. Filipek Krzysztof - WSTRZYMAŁ SIĘ 2. Lepper Andrzej - ZA 3. Maksymiuk Janusz - ZA 4. Piskorski Mateusz - WSTRZYMAŁ SIĘ 5. Wiśniowska Genowefa - ZA Sojusz Lewicy Demokratycznej - wszyscy posłowie głosowali PRZECIW. W przypadku tego głosowania wstrzymanie się od głosu oznaczało w praktyce zmniejszenie szans na uchwalenie nowelizacji wzmacniającej ochronę życia. Pełne zestawienie w internecie pod adresem: www.pro-life.pl Odnośnie do Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, należy z ogromnym bólem przypomnieć zbrodniczą propozycję tego klubu zgłoszoną oficjalnie w czasie debaty sejmowej nad zmianą Konstytucji w dniu 26 października 2006 r. przez posłankę Annę Zielińską-Głębocką, aby wpisać do Konstytucji RP możliwość zabijania dzieci poczętych, gdy występuje duże prawdopodobieństwo poważnych, nieodwracalnych wad, nieuleczalnej choroby, gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że dziecko poczęte zostało w wyniku czynu zabronionego czy też kontynuacja ciąży stanowi zagrożenie zdrowia kobiety. Doświadczeni obrońcy życia informują, że po raz pierwszy zetknęli się z tak zbrodniczą, nieludzką propozycją wpisania do Konstytucji "prawa" zabijania niewinnych ludzi - poczętych dzieci.

«« | « | 1 | » | »»
 • Atimeres
  01.10.2007 08:43
  Faktycznie, stosunek do ochrony zycia to dobre to kryterium. Choć zawężone, jest konkretne i jasne; na pewno katolickie i ogólnoludzkie!
  I nie jest populistyczne!
 • Piotrek G
  01.10.2007 13:47
  Ha, z tego by wynikalo, ze warto wesprzec LPR, bo tylko oni zaglosowali idealnie. Ale tym samym poparlbym Korwina-Mikke, a musialbym z konia spasc (i to dosc wysokiego, bezposrednio na glowe), zeby w jakikolwiek pomoc mu wejsc do parlamentu. Takze hm to kryterium to niestety nie wszystko...
 • Stan
  01.10.2007 20:17
  Myślę ,że trzeba wziąć pod uwagę też inne kryteria np.poglądy ekonomiczne.A co do panów z LPR to nie jest ich mocna strona.Są raczej głosicielami poglądów na gospodarkę wziętych z księżyca.Właśnie jedynie pan Korwin-Mikke jest tu chlubnym wyjątkiem,człowiek wie przynajmiej o czym mówi.
 • jan zieliński
  02.10.2007 09:20
  Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ta istotna i niezwykle delikatna sprawa jest traktowana instrmentalnie. Dominuje myślenie "uchwalmy resrykcyjne prawo i po kłopocie". Rozwiązania w innych krajach idą innym torem. Edukacja seksualna, walka z bezrobociem, podnoszenie możliwości edukacyjnych kobiet. Można mnożyć. Niestety rzetelnej polityki prorodzinnej jeszcze nie ma. PiS pomimo szumnych zapowiedzi uchwala prawo dla bogatych (aby skorzystać z nowej ulgi trzeba mieć wysoki dochód). Szkoda przy tym, że organizacje katolickie prowadzące pomoc w tym zakresie mają słabe wsparcie (w tym finansowe) ze strony Kościoła Rzymsko- katolickiego. Na marginesie nie sposób nie wspomnieć jak fatalnie traktuje się dzieci narodzone. Media co raz pokazują fatalne przykłady. Btrak reakcji lokalnych społeczności w tej sprawie. Mamy zatem jak to u nas Polaków - dyżurny wyborczy temat - i parcie na pozorne załatwienie problemu.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  17°C Piątek
  wieczór
  15°C Sobota
  noc
  11°C Sobota
  rano
  15°C Sobota
  dzień
  wiecej »