Religia.tv. - start 16 października?

Nadzieję na to, że nowy kanał ITI Religia.tv, rozpocznie nadawanie 16 października wyraził dyrektor programowy stacji ks. Kazimierz Sowa.

Nadzieję na to, że nowy kanał ITI Religia.tv, rozpocznie nadawanie 16 października wyraził dyrektor programowy stacji ks. Kazimierz Sowa. W ten sposób skomentował dla KAI dzisiejszą decyzję Krajowej rady radiofonii i Telewizji, która przyznała spółce ITI koncesję na satelitarna emisję nowego programu. Ks. Sowa dodał, że termin rozpoczęcia emisji zależy od kolejnych decyzji prawnych KRRiTV. Natomiast już za kilka dni Religia.tv rozpocznie tzw. nadawanie techniczne, które będzie próbą przed oficjalnym startem nowego kanału. "Mam nadzieję, że będziemy mogli zainaugurować naszą działalność w znamiennym dniu 16 października, a więc w kolejną rocznicę wyboru kard. Wojtyły na papieża" - powiedział ks. Sowa. Religia.tv. zaplanowała już na ten dzień specjalny, okolicznościowy program, który ma być jednocześnie wstępem do przypadającej w przyszłym roku 30. rocznicy pamiętnego konklawe. "Nie mieliśmy wątpliwości, że taka będzie decyzja Rady, także dlatego, że zależy jej na tym, by oferta programowa była urozmaicana i rozszerzana. Tematyka religijna jest co prawda obecna na polskim rynku telewizyjnym, ale wciąż bardziej w nie powszechnie" - ocenił dyrektor programowy nowego kanału ITI. Religia.tv dostępna będzie wyłącznie w ofercie telewizji nowej generacji "n" - platformy cyfrowej Grupy ITI. Ks. Sowa przyznał, że krąg potencjalnych odbiorców projektu jest zdecydowanie większy niż liczba obecnych odbiorców telewizji "n". Dodał jednak, że jeśli projekt odniesie sukces, to niewykluczone, że Religia.tv stanie się kolejnym kanałem tematycznym TVN, obok już obecnych, takich jak TVN 24, Style czy Turbo - stwierdził ks. Sowa.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  17°C Piątek
  wieczór
  15°C Sobota
  noc
  11°C Sobota
  rano
  15°C Sobota
  dzień
  wiecej »