Toruń: Targi usług i sztuki sakralnej

W Toruniu rozpoczęły się IV Targi "Kościoły - Wyposażenie, Usługi, Sztuka, Dewocjonalia". W sumie zaprezentuje się na nich kilkudziesięciu wystawców sztuki sakralnej oraz twórców wyposażenia liturgicznego. Impreza zakończy się 13 października.

Wystawcy oferują witraże, dzwony, technologie budowlane i grzewcze, materiały budowlane oraz renowacyjne. Swoją ofertę przedstawiają również pracownie i zakłady rzemieślnicze, pracownie konserwacji zabytków oraz wystroju i aranżacji wnętrz. - Księżą coraz chętniej i częściej sięgają po zdobycze nowoczesnej techniki, pomocnej w ewangelizacji. Jest ona czasami niezbędna w sprawnym administrowaniu obiektami kultu religijnego. Dzisiaj wszędzie przydaje się dobry rzutnik, nagłośnienie czy oświetlenie - powiedziała komisarz Targów Dorota Piekarska. Biskup toruński Andrzej Suski zwrócił uwagę, że cenne są warsztaty, szkolenia i sesje towarzyszące Targom, spotkania te bowiem dotyczą dyskusji na temat Kościoła oraz roli religii w społeczeństwie. - To dobry moment na formację - dodał. Targi odwiedził oraz objął honorowym patronatem ordynariusz diecezji bydgoskiej bp Jan Tyrawa. Jego zdaniem, dyskusje na temat wyposażenia świątyń są ważne, bo niekiedy w trosce o wygląd kościoła zapomina się o teologicznym wymiarze budowli. Od czterech lat Targom towarzyszy debata "Kościół jutra w Europie Północno-Wschodniej", której tegorocznym tematem przewodnim będzie "Prawda w mediach". Tradycją jest również koncert muzyki religijnej - w tym roku wystąpi zespół TGD. Na koniec zwiedzający będą mogli obejrzeć wystawę prac sakralnych autorstwa Mariusza Drapikowskiego. Najlepsze oferty prezentowane na Targach zostaną nagrodzone medalami Mercurius Gedanensis. Nastąpi także rozstrzygnięcie drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Chrześcijańskich Witryn Internetowych o Nagrodę św. Izydora.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  8°C Piątek
  noc
  5°C Piątek
  rano
  9°C Piątek
  dzień
  10°C Piątek
  wieczór
  wiecej »