Pojednania nie da się narzucić – przypomnieli o tym biskupi Chile. Wystosowali oni specjalne przesłanie w 40. rocznicę wojskowego zamachu stanu, jakiego dokonał gen. Augusto Pinochet 11 września 1973 r.
Przypominają w nim tamte tragiczne wydarzenia i zachęcają rodaków do postępowania drogą prawdy, sprawiedliwości i pojednania.
Chilijscy biskupi zwracają uwagę na godność osoby i prawa człowieka, jakie przywołuje wspomniana data. „Prawda, sprawiedliwość i pojednanie: oto droga, którą zaproponowaliśmy, dla osiągnięcia godnego życia i ludzkiego współistnienia – czytamy w dokumencie. – Dziś bardziej niż kiedykolwiek wierzymy w tę drogę, niezależnie od istniejących przeszkód. Tę drogę proponuje Jezus, by osiągnąć wielką Ojczyznę. Pojednania nie da się zadekretować, ale rodzi się ono w miłosiernym sercu – kontynuują chilijscy biskupi. – Jesteśmy przekonani, że właśnie drobne gesty osób i instytucji mogą mieć żywotne znaczenie dla zagojenia ran i przyczynić się do prawdziwego pojednania”. Episkopat przypomina też niedawne słowa Papieża Franciszka: „To nie kultura starcia, kultura konfliktu buduje współistnienie ludów, ale kultura spotkania i dialogu. To jedyna droga ku pokojowi”.
Sztaby Trzaskowskiego i Nawrockiego zmierzą się w niedzielę w pojedynku na marsze.
Przełożony augustianów: W ciągu tygodnia było ponad 150 zapytań o przyjęcie do zakonu.
Tak ocenia amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW) w najnowszym raporcie.
Beatyfikacja 15 sióstr ze Zgromadzenia św. Katarzyny odbędzie się 31 maja.
Vance został katolikiem w wieku 35 lat.Jest drugim katolickim wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych.
„Nasza relacja z Jezusem jest przede wszystkim relacją obdarowania.”