Tylko Agatka bez komunii

Podczas gdy 8-letnie dzieci powtarzają pacierze i chodzą na przymiarki komunijnych strojów, Agata z gminy Biała Rawska w powiecie rawskim, zamyka się w pokoju i płacze. Dziewczynka prawdopodobnie nie zostanie dopuszczona do Pierwszej Komunii Świętej, bo nie umie modlitw - donosi Polska Dziennik Łódzki.

- Katechetka oznajmiła córce, że nie zostanie dopuszczona do komunii - mówi matka dziewczynki. - Agata wróciła do domu z płaczem. I nie chce chodzić do szkoły. Matka Agatki przyznaje, że córka nie umie wszystkich wymaganych modlitw, a listę wymaganych do zaliczenia przed-komunijnych pytań i odpowiedzi, dziecko podarło. - Nie po to córka na religię w szkole chodzi, żebym ja ją modlitw uczyła - dodaje matka Agatki. - Zresztą w domu nie mam czasu. Zanim przyjedzie po lekcjach i zje obiad, ciemno się robi. A u nas prądu nie ma, bo nam odcięli. - Jeszcze nie było egzaminu dopuszczającego do komunii - mówi Marzanna Skóra, dyrektor Szkoły Podstawowej w Pachach. - Pomówię z księdzem. Postaramy się pomóc. - Rodzice należą do sąsiedniej parafii, ale dzieci chodzą do szkoły na terenie podległej mi parafii - mówi ks. Jarosław Swędrak. - Matka dziewczynki była u mnie tylko raz. Mam kogoś uszczęśliwiać na siłę? - U mnie rodzina była tylko raz i nie wiem, czy nadal jest zainteresowana posłaniem dziecka do komunii - dodaje ks. Marian Panek, proboszcz parafii Wilków. - A wielka szkoda. - W takim przypadku proboszcz musi zrobić wszystko, aby pomóc dziecku - mówi jednak ks. Wiesław Wronka, dyr. wydziału nauki katolickiej w Kurii Decezjalnej w Łowiczu.

«« | « | 1 | » | »»
 • Waldek
  03.04.2008 19:51
  Jednym z warunków postawionych przed takimi maluchami jest "zaliczanie" modlitw, których Matka powinna nauczyć w domu! Przede wszystkim w domu! Skoro nie ma Matka dla niej czasu, nie powinno być problemu. Znów będzie się odsądzać wszystkich, bo "biedne dziecko nie może tak jak inni". J anie mogę jak inni na Majorkę moze znajdzie się ktoś kto się wstawi?
 • MK
  03.04.2008 19:55
  Modlitwy najlepiej uczyć modląc się razem z dziećmi...
 • filo
  03.04.2008 19:58
  Muszą ja dopuścić do I Komunii Świętej, bo zajmie się tym Gazeta Wybiórcza!!
 • forest
  03.04.2008 21:20
  dziewczynka płakała! Płakała! A to że jej nie nauczyli to nie jej wina, skoro płakała to musi coś oznaczać, że chce...

  nic nam się zielona_mrówka nie należy, nawet jeśli byś umiała milion modlitw na pamięć......... czy nie jest najważniejsze pragnienie które przecież od Boga pochodzi???

  nie można odmówić dziecku, dlatego że mama nie nauczyła, to nie ona jest pragnieniem dziewczynki... być może mama nie otworzyła się na Boga, ale to nie znaczy, że Dziecko ma cierpieć rozłąkę od Jezusa.

  temu Dziecku tak samo jest potrzebny Jezus, jak Tobie i mi!

  "naszą Najświętszą Rzecz mamy rozrzucać na ulicach..." zielona mrówko nawisałaś to tak, jakbyś to Ty decydowała o tym do kogo ma Jezus przyjść, do kogo nie... Jezus mówi... "pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie..." czyż On nie pragnie być w życiu tej dziewczynki obecny?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  22°C Piątek
  noc
  19°C Piątek
  rano
  27°C Piątek
  dzień
  28°C Piątek
  wieczór
  wiecej »