W Manaus (brazylijski stan Amazonas) trwa od 28 do 31 października spotkanie na temat ewangelizacji w regionie Amazonii.
Jest to pierwsze wydarzenie tego typu w dziejach tutejszego Kościoła. Zorganizowano je z inicjatywy Krajowej Konferencji Biskupów Brazylii. Amazonia obejmuje 5 milionów km2 (co oznacza 61% terytorium Brazylii). W tym regionie mieszka 24 miliony osób.
Otwierając spotkanie kardynał Claudio Hummes – przewodniczący komisji episkopatu ds. Amazonii powiedział, że jest to wydarzenie historyczne w kontekście 400 lat ewangelizacji i odnowienie drogi Kościoła w tamtym regionie Brazylii od czasu Soboru Watykańskiego II.
Podczas czterodniowego spotkania – biskupi, koordynatorzy duszpasterstw diecezjalnych, księża, osoby konsekrowane i świeccy reprezentujący sześć regionów konferencji episkopatu – dyskutują o realiach religijnych, społecznych, politycznych, ekonomicznych i kulturowych tamtego regionu. Uczestnicy spotkania, w tej kompleksowej rzeczywistości, starają się dostrzec wkład Kościoła katolickiego w promocję i obronę życia mieszkańców Amazonii oraz bogactwa środowiska naturalnego.
W trakcie dyskusji kardynał Hummes stwierdzając, że uczestnicy spotkania reprezentują ponad połowę terytorium Brazylii zapytał: „Jak dzisiaj odpowiadamy na wyzwania Amazonii?” Hierarcha przypomniał słowa papieża Franciszka, który powiedział, że Amazonia jest decydującym egzaminem dla przyszłości Kościoła. Jako Kościół winniśmy umieć słuchać i rozwiązywać wyzwania. Potrzeba ryzykować i iść na przód, jeżeli nie będziemy ryzykować, wówczas pobłądzimy” – podkreślił kardynał Hummes.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.