Ulicami stolicy Kostaryki idzie 17 listopada „Marsz dla Życia i Rodziny”. Diecezja San José da Costa Rica zdecydowała się w ten właśnie sposób zakończyć Rok Wiary w tym kraju.
W manifestacji biorą udział m.in. mieszkańcy stolicy i kostarykańscy biskupi. Kilka dni wcześniej episkopat w specjalnym liście poinformował, że katolicy, którzy będą uczestniczyć w marszu, pod zwykłymi warunkami obowiązującymi w Kościele (spowiedź, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencji Ojca Świętego), będą mogli uzyskać odpust zupełny.
Tymczasem w tamtejszym parlamencie trwają prace nad projektem ustawy pozwalającej na zapłodnienie pozaustrojowe in vitro. Jest to reakcja na orzeczenie Panamerykańskiego Trybunału Paw Człowieka, który potępił Kostarykę za wprowadzony tam w 2000 r. zakaz stosowania tej techniki. Poza tym w Kongresie trwają prace nad projektami ustaw dopuszczającymi do zawierania związków cywilnych między osobami tej samej płci. W obydwu sprawach Kościół od samego początku zdecydowanie sprzeciwiał się obydwu pomysłom.
"Czuję się prawdopodobnie tak, jak Polacy, gdy wybrano św. Jana Pawła II."
Ustalenia, które pozwalają na wwóz większości ukraińskich towarów do UE bez cła tracą moc 6 czerwca.
Mieszkańcy regionów terroryzowanych przez zbrojne bandy założyli w stolicy "obóz protestacyjny".
Malijskie Siły Zbrojne (FAMA) wraz z rosyjskimi najemnikami aresztowały ok 100 mężczyzn.
Turecka policja zatrzymała 97 studentów Uniwersytetu Bosforskiego w Stambule .
Specjalny wysłannik USA ds. Ukrainy gen. Keith Kellogg mógł dokonać nadinterpretacji.