Audiencja ogólna: Więź z Chrystusem podstawą chrześcijańskiej wolności

„Wolność chrześcijańska nigdy nie jest związana z rozpustą czy samowolą, lecz urzeczywistnia się w utożsamieniu z Chrystusem" - przypomniał Papież podczas środowej audiencji ogólnej.

Benedykt XVI kontynuował cykl poświęcony nauczaniu św. Pawła. W katechezie nawiązał do tzw. Soboru Jerozolimskiego oraz kontrowersji z Piotrem w Antiochii Syryjskiej dotyczącej stosunku do chrześcijan nawróconych z pogaństwa. Ojciec Święty zaznaczył, że zarówno dla Piotra jak i dla Pawła spotkanie w Antiochii stało się lekcją. Jedynie szczery dialog mógł ukierunkować drogi Kościoła. Jest to lekcja, której również my powinniśmy się uczyć. Za pomocą różnych charyzmatów powierzonych Piotrowi i Pawłowi pozwólmy prowadzić się przez Ducha, starając się żyć w wolności, która poddaje się na służbę braciom, ukierunkowanej na Chrystusa. Rzeczą najistotniejszą jest bowiem to, abyśmy utożsamiali się z Chrystusem. Wtedy będziemy prawdziwie wolni i poznamy, co jest rzeczywistym centrum wiary – miłość Boga i bliźniego – stwierdził Benedykt XVI. Papież zachęcił pielgrzymów do modlitwy w intencji rozpoczynającego się 5 października 12 Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów. Polaków wezwał do otwarcia serc na działanie Bożego Ducha, aby pełniąc czyny miłości bliźniego wzorem apostołów służyli ewangelicznej prawdzie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  22°C Poniedziałek
  rano
  29°C Poniedziałek
  dzień
  30°C Poniedziałek
  wieczór
  26°C Wtorek
  noc
  wiecej »