Indie: Wciąż giną chrześcijanie

W Indiach z każdym dniem rośnie liczba męczenników za wiarę. Lalji Nayak był torturowany przez hinduistycznych fundamentalistów. Poranionemu i zakrwawionemu oprawcy przystawili nóż do szyi i, grożąc śmiercią, żądali, by wyparł się Chrystusa i „wrócił" na łono hinduizmu.

Odmówił i zmarł w wyniku poniesionych ran. Ks. Manoj Nayak z Bhubaneshwaru nazywa jego śmierć męczeństwem za wiarę. Podkreśla, że takich ludzi jest wielu, a ich nazwisk nigdy nie poznamy. Kościół na terenach, gdzie od półtora miesiąca trwa antychrześcijańska rewolta, ujawnia, że radykalni hinduiści stają się coraz bardziej zawzięci. Przejawia się to m.in. w napadach na szpitale, w których leczeni są ranni w wyniku zamieszek wyznawcy Chrystusa. Badania przeprowadzone 3 października w rządowym szpitalu w Baligudzie potwierdziły, że jedna z Misjonarek Miłości była najpierw bita przez hinduistów, a następnie zgwałcona. Fakt tym tragiczniejszy, że całemu zajściu przyglądała się grupka kilkunastu policjantów, którzy nie zrobili nic, by pomóc zakonnicy. Śledztwo w tej sprawie wszczęto dzięki Stowarzyszeniu Indyjskich Kobiet. Przełożona generalna Misjonarek Miłości domaga się ukarania winnych. Mimo prześladowań Kościół nie zamierza przerywać swej pracy w Indiach. Misjonarze Matki Teresy chcą wrócić na teren zniszczonego przez hinduistów leprozorium i nieść dalej pomoc ludziom chorym na trąd i gruźlicę. Przełożony wspólnoty, ks. Oscar Tete, podkreśla, że w celu wyłapania chrześcijan fundamentaliści nie cofają się przed niczym. Chorych z leprozorium bili, a następnie polewali ich twarze i oczy środkami chemicznymi tylko po to, by wydali, gdzie schronili się Misjonarze Miłości. O pomoc dla prześladowanych chrześcijan zaapelowali biskupi Europy i Ameryki Łacińskiej. Uczestnicy sesji plenarnej Rady Konferencji Biskupów Europy (CCEE) wezwali rządy oraz instytucje europejskie do interwencji. Przypomnieli, że Indie nie są jedynym krajem, gdzie łamana jest wolność religijna i prześladowane są mniejszości religijne. Wskazali m.in. Irak, skąd codziennie emigrują chrześcijanie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  22°C Niedziela
  noc
  18°C Niedziela
  rano
  26°C Niedziela
  dzień
  26°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »