GW wymyśliła ustawę

Informacje "Gazety Wyborczej" dotyczące nowelizacji ustawy transplantacyjnej, która miałaby jakoby regulować sprawę zapłodnienia in vitro, dopuszczając mrożenie zarodków oraz oddawanie innym osobom komórek jajowych i plemników, są nieprawdziwe - pisze Nasz Dziennik.

Nasz Dziennik powołuje się na wypowiedź Jakuba Gołąba, rzecznika Ministerstwa Zdrowia: - Zakres dotyczący in vitro jest wyłączony z ustawy transplantacyjnej i należy do kompetencji komisji bioetycznej pod przewodnictwem Jarosława Gowina. Ta nowelizacja ustawy transplantacyjnej, ustawa transplantacyjna, która w tej chwili jest w Ministerstwie Zdrowia, nie dotyczy zakresu in vitro. Nie ma w niej żadnych kwestii związanych z przechowywaniem embrionów itd. Ponieważ jest to temat kontrowersyjny, nieoczywisty, wymagający szerszego pochylenia się - po to powstała komisja bioetyki i dlatego ta ustawa transplantacyjna nie dotyczy tego zakresu. Cytuje również Bolesława Madeja, asystenta Gowina: - Pan poseł stoi na stanowisku, że nie będzie tego przecieku komentował, i odmawia komentarzy wszystkim dziennikarzom. Nie chce na ten temat rozmawiać, dopóki raport nie zostanie przedstawiony premierowi, co będzie miało miejsce prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Komentarz będzie dopiero po zapoznaniu się z nim premiera i rzeczywiście raport ma być tajny do momentu oficjalnego opublikowania. Nie mogę na ten temat nic więcej powiedzieć. Nasz Dziennik wskazuje, że prace komisji bioetyki nie zostały jeszcze oficjalnie zakończone, a w relacji GW pojawiły się błędy merytoryczne, "np. co do prawodawstwa włoskiego dotyczącego zapłodnienia pozaustrojowego".

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  14°C Środa
  rano
  20°C Środa
  dzień
  21°C Środa
  wieczór
  17°C Czwartek
  noc
  wiecej »