Szczecin: Zażalenie w sprawie o wykorzystywanie seksualne

Nagłośnioną wiosną ubiegłego roku sprawę wykorzystywania seksualnego wychowanków przez księdza Andrzeja D. prokuratura dwa tygodnie temu umorzyła, częściowo z powodu przedawnienia zarzutów, częściowo z powodu braku pewnych dowodów. Adwokat złożył zażalenie - twierdzi że decyzja ta była przedwczesna i bezpodstawna - donosi "Gazeta Wyborcza".

Chodzi o zeznania jednego z pokrzywdzonych - wówczas 15-letniego chłopca, zmuszonego - jak twierdzi adwokat - do seksu oralnego. Mecenas twierdzi, że są świadkowie (duchowny - psychoterapeuta i członkowie grupy), którzy potwierdzają, że z powodu zachowań księdza D. chłopak był w złym stanie psychicznym i szukał specjalistycznej pomocy. Nie można tu mówić o wykorzystaniu seksualnym nieletniego - twierdzi z kolei prokuartura - bowiem ten chłopak miał już skończone piętnaście lat. Jego zeznania też nie są kategoryczne, są wręcz na tyle niejasne, że trudno zarzucić księdzu gwałt czy użycie siły. Coś tam zdaje się zaszło między dwojgiem ludzi, ale nie było to przestępstwo. - mówi prokurator. To nie śledczy jest w stanie ocenić, czy był gwałt, czy nie, lecz biegły psycholog - komentuje decyzję "prawnik znający sprawę" - Tylko specjalista może ustalić, czy ofiara przeżyła traumę i kto jest jej sprawcą. Szczecińska prokuratura nie zgodziła się jednak na powołanie psychologa w tym konkretnym przypadku, gdyż uznała, że nie ma takiej potrzeby.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  28°C Sobota
  dzień
  29°C Sobota
  wieczór
  26°C Niedziela
  noc
  21°C Niedziela
  rano
  wiecej »