Włochy: Biskup wzywa do modlitwy w intencji Eluany Englaro

Ordynariusz Udine w północno-wschodnich Włoszech, biskup Pietro Brollo, zwrócił się do wiernych swej diecezji z dramatycznym apelem, by modlili się w intencji Eluany Englaro. 37-letnia kobieta, która po siedemnastu latach życia w stanie nieodwracalnej śpiączki, przewieziona została tam tej nocy z rodzinnego miasta Lecco w Lombardii.

Jeden ze szpitali w Udine zgodził się spełnić wolę jej ojca i przerwać jej sztuczne odżywianie.Prawo do tego przyznał mu w połowie listopada włoski Sąd Najwyższy. „Zwracam się do sumienia wszystkich, ażeby ci, dla których oczywiste jest, że mamy do czynienia z żywą osobą, nie przestali jej kochać i domagali się opieki nad nią, ci zaś, którzy mają jakieś wątpliwości, wykazali się mądrością i rozwagą i powstrzymali się od podjęcia jakiejkolwiek nieodwracalnej decyzji” - napisał bp Brollo w swoim apelu. Hierarcha przypomina, że „jedynym obowiązkiem, jakie społeczeństwo ma teraz wobec Eluany, to pomóc jej żyć”. „Kto domaga się przerwania karmienia jej i pojenia, żąda sztucznego uśmiercenia tej bezbronnej kobiety, dokonując prawdziwej eutanazji” - stwierdza ordynariusz Udine. Zwraca się on do swych diecezjan o żarliwą modlitwę, „która mogłaby odmienić bieg wydarzeń, oświecić dusze, przynieść wsparcie w bólu”. „Niech każdy chrześcijanin z tej diecezji postępuje zgodnie z wiedzą, że w wierze nic nie jest stracone” - kończy bp Brollo. Eluana Englaro przywieziona została o świcie do Udine z rodzinnego miasta Lecco, gdzie przez wszystkie te lata opiekowały się nią zakonnice z miejscowego szpitala. Według „protokołu” lekarzy, po trzech dniach karmienia i obserwacji przerwane zostanie jej sztuczne karmienie i pojenie. Podawane będą jedynie środki przeciwbólowe. Nadejście śmierci spodziewane jest po trzech, najwyżej czterech tygodniach.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  27°C Wtorek
  noc
  20°C Wtorek
  rano
  24°C Wtorek
  dzień
  24°C Wtorek
  wieczór
  wiecej »