Wielka Brytania: Zabijać by chronić klimat

Lider brytyjskich Zielonych Jonathon Porritt postuluje, aby jedna rodzina miała nie więcej niż dwoje dzieci -informuje Nasz Dziennik.

Jego zdaniem, wszyscy małżonkowie, którzy decydują się na więcej niż dwoje dzieci, są skrajnie nieodpowiedzialni. Liczne rodziny, produkując nadmierne ilości gazów cieplarnianych, zwłaszcza dwutlenku węgla, są bowiem zbyt dużym obciążeniem dla środowiska. Jako środek w zapobieżeniu "nadmiernemu rozwojowi" populacji Porritt poleca dofinansowywanie antykoncepcji i wprowadzenie aborcji na życzenie - wyjaśnia Nasz Dziennik. Kolejnym, jego zdaniem, pomocnym krokiem, który uchroni przed zmianami klimatu, jest eutanazja. Dlatego postuluje wycofanie wszystkich środków finansowych, jakie rząd przeznacza na leczenie ciężko chorych, i przeznaczenie ich na antykoncepcję i zabijanie nienarodzonych. Już w przyszłym miesiącu komisja pod kierownictwem Porritta przekaże rządowi plan, w którym wezwie go do wprowadzenia "skuteczniejszej polityki planowania rodziny". Apele te można by uznać za kolejny absurdalny pomysł Partii Zielonych, gdyby nie fakt, że Porritt jest przewodniczącym rządowej Komisji ds. Ekologii - podsumowuje budzące grozę pomysły szefa brytyjskich zielonych Nasz Dziennik.

«« | « | 1 | » | »»
 • dani
  03.03.2009 18:34
  Zagrożeniem dla świata i rodzin są właśnie ZIELONI, straszne to o czym ten człowiek mówi i jeszcze nawołuje rząd do wsparcia. No to wg niego ja mam "nadprodukcję" dzieci do kwadratu.
 • sfistack
  03.03.2009 21:26
  Z tego co ja wiem to aby społeczeństwo się nie starzało przelicznik jest następujący: na jedną kobietę przypada 2,1 dziecka. Czyli innymi słowy jedna matka trojga dzieci zwalnia z tego obowiązku dziewięć matek, które mają już dwójkę! A co z matkami z jednym dzieckiem? A co z kobietami bezpłodnymi? A co z tymi co już sa zbyt stare na rodzenie dzieci? Lub tymi co świadomie nie chcą mieć potomstwa? Ten człowiek jest skrajnie nieodpowiedzialny i powinien stanąć przed Trybunałem Stanu gdyż działa na szkodę swojego kraju! Ja już wolę moja trójkę "pierdzieli" CO2 niż czyste, zimne i martwe powietrze, na prawdę. Kto dzieci ma ten wie o czym piszę.
 • szadzik
  04.03.2009 00:01
  Gdyby pan Jonathon Porritt rzeczywiście wierzył, że zmniejszenie ludności poprawi nasz klimat, to powinien dla przykładu sam odebrać sobie życie. Dodatkowo należy wybrać taki sposób pochówku, który spowoduje najmniejsze zanieczyszczenie środowiska (kremacja odpada)
 • obserwator-kontestator
  04.03.2009 10:21
  Powinni jeszcze zakazać podawania dzieciom grochówek i fasolki :-)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  26°C Poniedziałek
  dzień
  26°C Poniedziałek
  wieczór
  23°C Wtorek
  noc
  18°C Wtorek
  rano
  wiecej »