Aborcja przez Internet

Jedna ze stron internetowych pomaga Polkom przerwać niechcianą ciążę. Warszawska Prokuratura Okręgowa jest bezradna wobec tego procederu.

Mieszkaniec Lubina Piotr Twardysko zgłosił prokuraturze, że zarządzająca serwisem organizacja feministyczna po konsultacji on-line proponuje kobietom leki powodujące poronienie. Prokuratura odmówiła jednak rozpoczęcia postępowania. O sprawie informuje dzisiejszy Dziennik Zachodni. Mateusz Martyniuk, rzecznik warszawskiej prokuratury powiedział gazecie, że co prawda oferowanie produktu leczniczego, który nie jest dopuszczony do użytku w Polsce, a służy do przerywania ciąży, jest nielegalne, ale strona internetowa nie jest zarejestrowana na terenie naszego kraju tylko w Kanadzie i Holandii. Według ustaleń prokuratury, środki oferowane w serwisie są dopuszczone do użytku w niektórych krajach, gdzie działa organizacja. Poza tym sprowadzanie leków na własny użytek jest dozwolone w Unii Europejskiej – pisze dziennik Polska. „Miliony kobiet na świecie zastosowały tę metodę i udowodniono, że kobiety są w stanie przeprowadzić aborcję samodzielnie w domu przy bardzo małym medycznym nadzorze” – czytamy na stronie. Tymczasem lekarze ginekolodzy, do których dotarła gazeta, twierdzą, że zażywanie proponowanych przez serwis lekarstw może grozić poważnymi powikłaniami łącznie z niepłodnością.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  23°C Środa
  dzień
  24°C Środa
  wieczór
  21°C Czwartek
  noc
  18°C Czwartek
  rano
  wiecej »