Duma Państwowa, izba niższa parlamentu Rosji, przyjęła we wtorek specjalną uchwałę "O sytuacji na Krymie", w której z zadowoleniem odniosła się do wyrażonej w niedzielnym referendum przez mieszkańców półwyspu, w tym Sewastopola, woli wejścia w skład FR.
Duma wyraziła przekonanie, że organy władzy państwowej Krymu będą podtrzymywać na jego terytorium międzyetniczną i międzywyznaniową zgodę, a także językową różnorodność.
Izba także zadeklarowała, że swoimi decyzjami i działaniami będzie sprzyjać społeczno-gospodarczemu rozwojowi Krymu, pomyślności jego mieszkańców, pokojowi, spokojowi i zgodzie na terytorium tej republiki.
Duma również zadeklarowała, że "będzie sprzyjać zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkich osób przebywających na terytorium Republiki Krymu bez względu na ich obywatelstwo, narodowość, język i wyznanie, jak też obronie ich słusznych praw i swobód".
Wcześniej prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin powiadomił Dumę Państwową - podobnie jak i inne organy władzy Rosji - o otrzymaniu od Krymu i Sewastopola wniosków o przyjęcie w skład FR.
Służba prasowa Kremla podała, że wnioski takie na ręce prezydenta przesłały Rada Państwowa Krymu i zgromadzenie ustawodawcze Sewastopola. Sewastopol formalnie nie jest częścią należącej do Ukrainy Autonomicznej Republiki Krymu i podlega bezpośrednio władzom w Kijowie na prawach obwodu.
Tak wynika z sondażu SW Research wykonanego na zlecenie "Wprost".
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.