Republika Środkowoafrykańska wciąż czeka na konkretną pomoc wspólnoty międzynarodowej; sytuacja jest dramatyczna, ludność potrzebuje dosłownie wszystkiego.
Ten dramatyczny apel wystosował wikariusz generalny diecezji Bambari. Od kilku dni jest ona znowu w ogniu walk. Miejscowa katedra i teren przykościelny zamieniły się w jeden wielki obóz dla uchodźców – mówi ks. Firmin Gbagoua.
„W ostatnich dniach sytuacja znacznie się pogorszyła. Rebelianci związani z Seleką zaatakowali kilka dzielnic, gdzie zabili ponad sto osób. Teraz jest trochę spokojniej. Staramy się mediować – podkreśla ks. Gbagoua. - Włącza się w to biskup, pracujący na naszym terenie księża, a także przedstawiciele muzułmanów z miejscowym imamem na czele. Niestety Seleka jest doskonale uzbrojona i bez skrupułów używa broni przeciwko ludności cywilnej. To jest poważny problem. Przy katedrze schroniło się ponad 12 tys. osób. Sytuacja humanitarna jest naprawdę bardzo trudna. Brakuje żywności, brakuje lekarstw, warunki higieniczne są fatalne. Błagamy wspólnotę międzynarodową, by naprawdę zajęła się tym zapomnianym konfliktem. Od dwóch lat nic się nie zmienia na lepsze. Rebeliantów trzeba przymusić do złożenia broni. Prosimy także o pomoc humanitarną dla cierpiącej ludności”.
Sztaby Trzaskowskiego i Nawrockiego zmierzą się w niedzielę w pojedynku na marsze.
Przełożony augustianów: W ciągu tygodnia było ponad 150 zapytań o przyjęcie do zakonu.
Tak ocenia amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW) w najnowszym raporcie.
Beatyfikacja 15 sióstr ze Zgromadzenia św. Katarzyny odbędzie się 31 maja.
Vance został katolikiem w wieku 35 lat.Jest drugim katolickim wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych.
„Nasza relacja z Jezusem jest przede wszystkim relacją obdarowania.”